Kredi kullanmak isteyen kişilerden bankaların istedikleri bazı evrakları teslim etmeleri zorunludur. Kredi başvuru evrakları arasında yer alan önemli evraklardan biride gelir belgesidir. Gelir belgesi olmadan kredi kullanmak kesinlikle söz konusu olmadığı için kredi onayı almak isteyen kişilerin mutlaka bu belgeyi sunmaları istenmektedir.

Maaş Bordrosuz Kredi Başvurusu 

Günümüzde Maliye Bakanlığı tarafından kayıt dışı ekonomi ile mücadele kararlı bir şekilde sürdürülürken ne yazık ki hala sigortasız çalışmak zorunda kalan ya da yüksek maaşla çalışmasına rağmen asgari ücretle çalışıyor gösterilen pek çok kişi bulunmaktadır.

Bu kişiler için bankalar maaş bordrosuz kredi başvurusunda bulunma imkanı sağlamakta olup bu kişilerin maaş yazısı ya da kira bordrosu gibi farklı gelir belgeleri sunmaları istenmektedir.

Maaş Yazısı İle Kredi Veren Bankalar

Aslında tüm bankalar maaş yazısı ile kredi vermekte olup maaş yazısıyla kredi kullanmak isteyen kişilerin yaşadıkları sorun ise işverenlerin bu yazıyı vermek istememesidir. Çünkü maaş yazısı vermek işverenler için Maliye Bakanlığı tarafından vergi usulsuzlük cezası yeme riski oluşturmakta olup bu riski üstlenmemek için işverenler maaş yazısı örneği yazmayı reddetmektedir.