Litecoin (LTC) isimli kripto para biriminin kurucusu Charlie Lee, 20 Aralık tarihinde Reddit platformunda yaptığı açıklamada elinde bulundurduğu tüm LTC’leri sattığını ve bir kısmını da bağışladığını açıkladı.

Charlie Lee, Reddit’e şunları yazdı: Aradan geçen 6 yıldan fazla sürenin ardından artık bir tane bile LTC’m yok.

Pazar olumsuz etkilenmedi

Lee’nin satışını gerçekleştirdiği LTC miktarı sanılanın aksine çok da büyük değildi. Öyle ki, GDAX borsasında işlem gören tüm LTC’lerin çok küçük bir hacmini oluşturuyordu. Bu sebepten olsa gerek, Lee’nin satış kararı LTC borsasının çakılmasına yol açmadı.

Lee neden satma kararı aldı?

Cevap: Daha bağımsız ve stabil bir para birimi için! Twitter hesabını aktif olarak kullanan Charlie Lee’nin yaptığı açıklamaların Litecoin borsasında spekülatif işlemlere yol açma riski her zaman vardı. Kendi kişisel duyurularının Litecoin üzerinde olumlu veya olumsuz yönlendirmelere yol açmamasını isteyen Lee, elindeki tüm LTC’leri satarak Litecoin’i daha da özgürleştirmiş oldu.

LTC kurucusu Reddit’teki mesajının devamında “Ne zaman Litecoin’in fiyatı hakkında tweet atsam, iyi veya kötü haberler hakkında paylaşım yapsam kişisel çıkar elde etmekle suçlanıyordum. Hatta bazı insanlar LTC’yi çökertmeye çalıştığımı bile düşünüyordu. Ben de mantıklı olanı yapıp elimdeki tüm LTC’leri bozdurdum. Artık LTC hakkında istediğim gibi tweet atabilirim, çünkü elimde onlardan hiç yok” dedi.

Litecoin'in kurucusu tüm Litecoin'lerini sattı

Litecoin’in kurucusu tüm Litecoin’lerini sattı

Litecoin’i terk etmiyor!

Halihazırda en büyük hacme sahip 5. kripto para birimi olan Litecoin’in kurucusu Charlie Lee, tüm LTC’lerini sattıktan sonra neyle uğraşacak? Lee, bununla ilgili de bazı ipuçları vererek Litecoin’i terk etmeyeceğini şu sözlerle açıkladı:

“Merak etmeyi, Litecoin’i terk etmiyorum. Tüm zamanımı yine Litecoin üzerine harcamaya devam edeceğim. Litecoin başarılı olduğunda ben yine farklı yollardan ödüllendirilmiş olacağım, sırf cüzdanımda Litecoin’lere sahip olduğum için değil. Aldığım bu kararın Litecoin’in büyümesi için en iyi yol olduğunu düşünüyorum.”

Bitcoin Cash isimli para biriminin Coinbase’de yaşadığı spekülatif hareketlenmenin de bir parçası olduğu yönündeki iddiaları yalanlayan Charlie Lee, sırf bir ay içinde yüzde 300 oranında değerlenen Litecoin üzerine mesai harcamayı sürdürecek.

Ayrıca Bitcoin nasıl alınır ve satılır [ Detaylı Anlatım ] ? yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.