Lise öğrencilerinin büyük bir bölümü kendi ekonomik bağımsızlıklarını kazanabilmek adına kendi isimlerini taşıyan kredi kartlarına sahip olmak istemektedir. Peki lise öğrencilerine kredi kartı veren bankalar var mı? Öncelikle kredi kartı almak isteyen kişilerden bankaların bazı kriterler aradıkları bilinmelidir. Bunlardan ilki 18 yaşını doldurmuş olmalarıdır.

18 yaşından küçük olanlara kredi kartı verilmemekle beraber bu yaş grubunun kredi kartı kullanması sadece ek kart çıkarılması ile mümkün olmaktadır. 18 yaşını dolduran ve staj gören ya da başka işler yaparak belgelenebilir aylık düzenli bir gelire sahip olan lise öğrencileri kredi kartı alabilmektedir. Ancak bunun dışında kalan, aylık düzenli bir geliri bulunmayan ve 18 yaşını henüz doldurmamış olan lise öğrencilerinin kesinlikle kredi kartı onayı almaları mümkün değildir.

Kredi kartı veren bankalar mutlaka ilk etapta yaş sınırını ardından da belgelenebilir aylık bir gelire sahip olup olmadığınızı incelemektedir. Bu nedenle lise öğrencilerine kredi kartı verilmesi konusunda bankalar çok sıkı bir politika izlemekte olup 18 yaşından küçük olan kişilerin kredi kartı kullanmaları için tek yöntem aile bireyleri tarafından ek kart verilmesidir.