Limitsiz Kredi Kartı Nasıl Alınır?

Düşük Kredi Notuna Kredi Veren Bankalar 
Düşük Kredi Notuna Kredi Veren Bankalar 

 

Kredi kartları artık neredeyse herkesin sahip olduğu ve günümüzün en temel ihtiyaçları olarak görülüyor. Kredi kartı müşterileri ödemelerini düzenli bir şekilde yaptıkları zaman limit problemi de yaşamazlar. Ancak ödemeler her ne kadar düzenli yapılıyor olursa olsun kredi kartlarının limitleri olduğu için satın alınacak bir ürüne kartın limitinin yetmemesi gibi sıkıntılı durumlar ortaya çıkabiliyor.

Kredi kartı limitinin alışverişleri için yetmemesi ise kredi kartı sahiplerinin alışverişlerinin yarım kalmasına yol açabiliyor. Bankalar arası denetleme kuruluşları kredi kartını müşterilerine sunarken ilk olarak kredi kartını kullanacak olan kişinin kredi notunu ve kart itibarını kontrol ederler.

Kullanılan kredi kartı ile yapılan alışverişler sonucunda asgari ücreti ödemeyen ve toplam tutarı ödeyen müşteriler limitsiz kredi kartı alabilmek için daha yüksek şansa sahip olurlar. Fakat limitsiz kartları alabilmek için geniş bir zaman aralığına ihtiyaç duyulur. Müşteriler birkaç ay gibi kısa bir süre içerisinde limitsiz kredi kartlarına sahip olamazlar.

Yüksek bir gelir ve iyi bir mal varlığı olan kişiler düzenli olan ödeme planlarını gerçekleştirirlerse bankalar tarafından giderek limitsiz kredi kartı için notları yükselmeye başlar.

Tek Bir Kredi Kartı Kullanmak Limitsiz Kredi Kartı Alabilmeyi Etkiler mi?

Limitsiz kartlara sahip olabilmek için birden fazla banka ile çalışmak ve birden fazla kredi kartı sahibi olmak da olumsuz durumlara yol açabilir. Yaptığınız harcamaları sürekli farklı bankalardan yapıyorsanız limitsiz kredi kartı alabilme şansınız düşmeye başlar.

Tek bir bankaya bağlı kalarak bütün faturalarınızı o banka üzerinden öder, alışverişlerinizi o banka üzerinden yapar ve ödemelerinizi aksatmadan yaparsanız limitsiz kredi kartı alabilme ihtimaliniz artmaya başlar. Fakat birden fazla kredi kartı kullanıyorsanız limitsiz kredi kartı sahibi olmanız için KKB sizlere büyük bir engel olacaktır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR :   Evlilik Kredisi Başvurusu İçin Gerekli Belgeler Nelerdir ?

Finansal hareketliliğinizi bankalara ispat edebilmek için kredi kartları ile sık sık yüklü miktarda alışveriş yapmak ve borç tutarının tamamını erken ödeyerek borçları kapatmak da limitsiz kredi kartı sahibi olmak isteyenlerin uygulaması gereken bir yöntemdir. En temel şart olarak ise belirli bir saygınlığa sahip olmanız ve birikimlerinizin bir hayli yüklü olması gerektiğidir

CEVAP VER

Lütfen yorum yapınız.
Lütfen adınızınızı giriniz.