Kuveyt Türk’ten yepyeni bir hizmet “Altın Kart“. Faizsiz olarak ek alışveriş limiti veren kart, vadesiz TL hesabınızda bakiye kalmadığı durumlarda karta önceden tanımlanmış olan tutarda bu ek limit ile alışveriş yapmanıza olanak sunar.

Altın Kart Nasıl Kullanılır? 

Kuveyt Türk bankasında var olan hesabınıza tanımlı olan banka kartınıza önceden bir ek alışveriş limiti belirlenir ve vadesiz hesabınızda yeterli limit olmadığında bu ek limit devreye girer. Bankanın bu yeni kartı ile Kuveyt Türk ATM’lerinden 7 gün 24 saat işlem yapabilirsiniz. Ayrıca internet üzerinden yapacağınız alışverişlerde de yine Altın Kart ile alışverişinizi gerçekleştirebilirsiniz.Son günlerde adını sıkça duymaya başladığımız Kuveyt Türk altın kartta tanımlanacak ek limitler müşteriden müşteriye değişiklik gösterir; 250 TL ile 2000 TL arasında bir limit belirlenmektedir.

Altın Kart ile Alışveriş 

Diğer bankaların müşterilerine verdikleri banka kartlarını da alışverişlerde kullanmak mümkündür; ancak vadesiz hesabınızda bulunan tutar kadar bu kart ile alışveriş yapabilirsiniz. Kuveyt Türk altın kart ise, banka hesabınızda yeterli miktar olmasa bile bankanın size tanımladığı ek alışveriş limiti tutarında harcama yapmanız mümkün.

İşte Altın Kartı diğer banka kartlarından ayıran en önemli özellik de bu. Ayrıca, bu kart ile Ebay, Amazon gibi yurt dışı sitelerden USD ya da Euro ile yaptığınız alışverişlerde tutar hesabınıza Türk parası cinsinden yansıtılmaktadır. Bu da Kuveyt Türk Altın Kart ile yapılan yurt dışı alışverişlerinde iyi bir avantaj anlamına geliyor.