Kuveyt Türk Sağlam Kart Nedir?

Borsa Ne İşe Yarar?

Kuveyt Türk Sağlam Kart  Kuveyt Türk’ün yeni kredi kartıdır. Bireysel kredi kartı olan bu kart, sağlık ve eğitim sektöründe vade farksız beş taksit olanağı verme özelliği ile öne çıkartılmaktadır. Kuveyt Türk Sağlam Kart hakkında ayrıntılı bilgiyi yazımızı okuyarak edinebilirsiniz. 

Kuveyt Türk, yeni bir bireysel kredi kartını müşterilerine sunuyor. Sağlam Kart adıyla çıkarılan bu kredi kartının en avantajlı özelliği, sağlık ve eğitim sektöründe vade farksız beş taksit yapma olanağı sunmasıdır. Bu kredi kartı ayrıca kullanımınıza bağlı olarak size altın puan kazandırmaktadır. Eğer 12 ay boyunca düzenli olarak 200 TL ve üzerinde harcama yaparsanız aynı zamanda ekstre borcunuzu da vaktinde öderseniz kartınıza 50 TL karşılığı altın puan yüklenmektedir. Kuveyt Türk bu kartı müşterilerine, alışverişlerde taksit imkânı vermesi ve altın puan kazandırma özellikleriyle sunmaktadır. Yani bu aslında tıpkı diğer bankaların çıkardığı kredi kartları gibidir. Ancak eğitim ve sağlık sektöründe yoğun bir harcamanız varsa ve aylık kred kartı harcamalarınız genellikle 200 TL’yi geçiyorsa bu durumda Sağlam Kart, sizin için diper bankaların verdiği kredi kartlarından çok daha avantajlı olabilir. Ayrıca bu kartın da nakit avans özelliği vardır. Kuveyt Turk, nakit avans özelliğini acil nakit ihtiyaçlarınız için kullanabileceğinizi belirtmektedir. Ancak zaten nakit avans özelliği hemen hemen tüm kredi kartlarının ortak özelliğidir. Kuveyt Türk Sağlam Kart’ı diğer bankaların kredi kartlarından ayıran ve gerçekten avantajlı sayılabilecek bir özelliği bu karttan yıllık kullanım ücreti yani kart aidatı alınmamasıdır. İşte bu özellik, Kuveyt Türk Sağlam Kartı seçmeniz için gerçekten ayırıcı ve öne çıkan bir özellik olabilir. Bildiğiniz gibi tüm bankalar, öğrenci kredi kartları dışında kalan hemen hemen tüm kredi kartlarından aidat adı altında yıllık kullanım ücreti almaktadırlar. Üstelik bu ücretler öyle düşük, ufak ücretler de değildir. Her kredi kartı için 70 TL’den başlayan ve 100 TL’nin üstüne çıkabilen kullanım ücretleri alınmaktadır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR :   Unutulan Hesaplar Ne Olur 2018 ?

Kuveyt Türk Sağlam Kart müşterilere üç farklı türde sunulmaktadır. Bunlar Sağlam Kart Platin, Sağlam Kart Gold ve Sağlam Kart Klasik olarak belirlenmiştir. Bu kart türlerinin özelliklerini ve birbirlerine göre farklılıklarını Kuveyt Türk internet sitesinden ya da müşteri temsilcisinden öğrenmeniz mümkündür.

Kuveyt Türk Sağlam Kartın dezavantajı olan ve bu kartı kullanmak isteyen kişileri üzebilecek bir özelliği mevcuttur. Kuveyt Türk Sağlam Kartı kullanan müşterilerin hesap özeti borcunun tamamını ödemesi istenmektedir. Yani eğer bir dönem içinde 500 TL’lik harcama yaptıysanız Kuveyt Türk sizden asgari ödeme oranı olarak bu harcamanın %100’ünü ödemenizi istemektedir. 500 TL harcama sonunda size 500 TL asgari ödeme tutarı gelecektir. Bu da Kuveyt Türk Sağlam Kartı son derece avantajsız hâle getirmektedir. Hesap özetinizin ödemediğiniz kısmı için %2,34 oranında gecikme cezası uygulanmaktadır.

CEVAP VER

Lütfen yorum yapınız.
Lütfen adınızınızı giriniz.