Kuveyt Türk Konut Kredisi hesaplama ve başvuru 2019 yılı itibarıyla Konut Kredisi kullanmak isteyen tüm tüketicilerin merak ettiği konuların başında gelmektedir. İster hayalini kurduğunuz ev, isterse de yeni yatırımlar için Kuveyt Türk fırsatlarından yararlanmak mümkündür. Kuveyt Türk Konut Kredisi’ni, Konut Finansmanı olarak adlandırır. Kuveyt Türk Konut Kredisi hesaplama ve başvuru hakkında detaylı bilgileri yazının devamında bulabilirsiniz.

Kuveyt Türk Konut Finansmanı kapsamında kredi kullanmak ya da detaylı bilgi sahibi olmak için size en yakın Kuveyt Türk şubesine gidebilirsiniz. Size özel olarak görevlendirilecek Kuveyt Türk yetkilisi ile iletişime geçerek Konut Finansmanı fırsatlarından yararlanabilirsiniz.

Emeklilere faizsiz kredi veren bankalar için tıklayınız.

Kuveyt Türk Konut Kredisi Hesaplama

Kuveyt Türk konut kredisi hesaplama 2019 yılında da Konut Finansmanı kapsamında değerlendirilir. Merkez Bankası’nın açıkladığı 325 baz puan indirimi indirimi ile hali hazırda avantajlı seçenekler sunan Kuveyt Türk kredileri daha avantajlı hale gelmiştir.

Aylık faiz oranı Kuveyt Türk tarafından aylık kar oranı olarak belirtilmektedir. Kuveyt Türk’ün kredi kullanmak isteyen tüketicilere sunduğu güncel faiz oranı % 1.14’tür.

Kar oranına ek olarak tüketici ve kredi özelinde karşılanması gereken maliyetler ekspertiz ücreti, zorunlu deprem sigortası primi, konutun nerede olduğuna bağlı olarak konut sigortası, hayat sigortası ve ipotek tesis ücreti de ödenmelidir.

50.000 TL ve 500.000 TL arasındaki tüm Konut Finansmanı destekleri için Kuveyt Türk internet sitesini ziyaret ederek anında ödeme planı ve hesaplama yapabilirsiniz.

Kuveyt Türk Konut Kredisi Başvuru Şartları

Kuveyt Türk konut kredisi başvuru şartları 2019 yılında da önceki yıllar ile aynı şartlarda yapılmaktadır. Konut Finansmanı kapsamında başvurular Kuveyt Türk ve Kuveyt Türk Katılım Bankalarına fiziki olarak yapılmaktadır.

Kuveyt Türk Konut Finansmanı, Bireysel Finansman İhtiyaçları olarak değerlendirilmektedir. Kredi için başvuracak kişilerin;

 • Kredi notlarının yüksek olması,
 • Kredi sicilinin temiz olması,
 • Gelir belgesi göstermeleri ve
 • Banka tarafından istenen diğer belgeleri getirmeleri gerekmektedir.

Konut işlemlerinde, konut enerji performansı A sınıfı konutların ekspertiz değerinin %90’ı; B sınıfı konutların ekspertiz değerinin %85’i; diğer enerji sınıfında olan konutların ise %80’i finanse edilir.

Kuveyt Türk Konut Kredisi İçin Gerekli Evraklar

Kuveyt Türk Konut Kredisi istenen evraklar banka tarafından krediyi onaylamak için istenmektedir. Kuveyt Türk Konut Kredisi hesaplama ve başvuru şartlarının gerçekleşmesi için bu belgeleri tam ve hatasız olarak getirilmesi gerekmektedir. Kuveyt Türk tarafından istenen evraklar;

 • Banka tarafından verilen Başvuru Formu,
 • Nufüs cüzdanı ya da pasaport fotokopisi,
 • Çalışma durumuna göre gelir belgesi,
 • Satın alınmak istenen taşınmazın tapu fotokopisi,
 • Banka tarafından istenen ek belgeler getirildiği takdirde Konut Finansmanı kapsamında kredi alabilirsiniz.

Kuveyt Türk Konut Kredisi Vade Seçenekleri 2019

Kuveyt Türk Konut Kredisi vade seçenekleri 2019 yılında Merkez Bankası ve devletin sağladığı destek ile uygun hale gelmiştir. Hali hazırda Kuveyt Türk vade seçenekleri bakımında en uygun bankalardan biridir.

Konut Finansmanı kapsamında vade seçenekleri kullanılan kredi kapsamında değişiklik gösterir. Verilen üst limit ise 120 aydır. Kuveyt Türk’ün sunduğu farklı hizmetlerden biri de vade seçeneğinin kredi sahipleri tarafından belirlenebilmesidir. Arada ödeme ya da sabit ödeme seçenekleri kullanılarak vade tutarı belirlenir.

Kuveyt Türk Konut Kredisi Faiz Oranları 2019

Kuveyt Türk konut kredisi faiz oranları 2019 yılında da uygun seçenekler sunmaktadır. Kuveyt Türk, faiz oranı yerine kar oranı seçeneği sunar. Faiz oranı olarak arama yapıldığında herhangi bir sonuç alınmaz. Bu yüzden arama ve başvuru yaparken bu noktaya özellikle dikkat edilmesi gerekmektedir.

Kuveyt Türk tarafından açıklanan güncel aylık kar oranı %1.14’tür. Kar oranı mevcut piyasa koşulları ve devlet tarafından güncellenen faiz oranlarına göre değişiklik göstermektedir.

Kuveyt Türk Konut Finansmanı kapsamında ödeme planını ve kar oranlarını bireysel olarak belirleyebilirsiniz. Konut Finansmanı, Bireysel Finansman İhtiyaçlarının bir alt dalı olduğu için Kuveyt Türk kar oranını bireysel olarak belirlemenize izin verir.

Kuveyt Türk faiz oranları hakkında detaylı bilgi almak için internet bankacılığına girebilir ya da size en yakın Kuveyt Türk şubesine gidebilirsiniz.

Kredi faizlerinin düşme zamanları yazımıza buradan bakabilirsiniz.

Kuveyt Türk Konut Kredisi İçin Verilen Krediler 2019

Kuveyt Türk konut kredisi kredileri 2019 yılında tüketicilere farklı seçenekler sunmaktadır. Kar oranlarını ve vade seçeneklerini kredi sahiplerinin belirlemesine izin verir. Bu neden ile Kuveyt Türk Konut Kredisi hesaplama ve başvuru yapmak oldukça kolaydır. İstenen evrakları getirdiğiniz takdir de Konut Finansmanı desteğini alabilirsiniz.

Kuveyt Türk resmi internet sitesinde güncel olarak bulunan kredi seçenekleri;

 • Sabit ödemeli finansman ile her ay ödeyeceğiniz tutarı sabit tutarak başvuru yapabilirsiniz. 500.000 TL’ye kadar olan kredilerinizi aylık %1.14 faiz oranı ile temin edebilirsiniz. Vade seçenekleri için üst limit 120 aydır.
 • Düzensiz ödemeli finansman ile ödeme yapacağınız ayları kendiniz belirleyebilirsiniz. Bu finansman aracılığıyla taksit miktarlarınızı dilediğiniz gibi düşürebilir, yükseltebilir ya da ara ödemeler yapabilir. Ayrıca size özel taksit planını oluşturabilirsiniz.
 • Gurbetten Sılaya Gayrimenkul finansmanı ile yurt dışında yaşayan Kuveyt Türk müşterileri ve mütekabiliyet listesinde yer alan yabancı ülke vatandaşları yararlanabilir. Yurt dışında yaşayan Türk vatandaşları sadece TL cinsinden yatırım yapabilir.
 • Anlaşmalı Konut Projeleri finansmanı ile müteahhit firmaların %85 ve üzeri tamamlanmış olan inşaat projelerine gerekli şartlar ve istenen evraklar tamamlandıktan sonra destek verilebilir.
 • Arsa-İş Yeri finansmanı ile ihtiyaçlarınız doğrultusunda 60 aya kadar uzanan vade seçenekleri sağlanır.

Kuveyt Türk, yukarıda belirtilen kredilerin yanı sıra Kentsel Dönüşüm Finansmanı ve 2B Finansmanı’nı içeren krediler sağlamaktadır.