İşsizliğin giderek arttığı günümüzde herkesin kendi işinin patronu olmak ve daha rahat çalışarak daha fazla kazanmak gibi hayalleri olduğu biliniyor. Bu durumda iş bulmakta zorlananlar ya da kendi becerileri doğrultusunda çalışmak isteyenlere kendi işini kurma imkanı verilmektedir. İş kurmak için belirli bir bütçenin olması beklendiği için genellikle pek çok kişi tarafından sermaye yetersizliği sebebiyle kendi işini kurma fikri eleniyor.

Ancak yapılan çeşitli araştırmalar sonucunda uzmanlar düşük bütçe ile iş kurmanın mümkün olduğunu ve gelişmekte olan bazı iş kollarının bu anlamda ileriki zamanlar için oldukça önemli fırsatları da beraberinde getirdiğini ortaya koydu.  Ancak iş kurmadan önce kurulacak işin kendi becerilerinize ve isteklerinize uygun olmasına dikkat etmeniz oldukça önemli olduğu gibi işe başlamadan önce 6 aylık çalışma planını çıkarak bu doğrultuda hesaplamalar yapmak geleceği görmek ve başarı sağlamak açısından da çok önemlidir.

Düşük sermayeler ile kurabileceğiniz birkaç iş fikrini aşağıda sizlerle paylaşıyoruz. Sermayeniz ve becerilerini doğrultusunda sizde kendi işinizi kurup kendi işinizin patronu olabilirsiniz.

Kuryelik

Günümüzde zamandan tasarruf etmek amacıyla kuryelik oldukça önemli bir alan haline geldi. İnternet alışverişlerinin arttığı son zamanlarda sizde kendinize ait küçük bir motor alarak kendi işinizi kurabilir ve evlere kuryelik hizmeti sağlayabilirsiniz. Sadece internet alışverişlerinde değil aynı zamanda market ve Pazar alışverişlerinde poşet taşımak istemeyen kişilere özel de taşıma hizmeti verebilir ve sadece bir motor sahibi olarak kendi işinizi kurabilirsiniz.

Gayrimenkul Danışmanlığı

Emlak piyasasının çok gelişmiş olduğu son zamanlarda özellikle yatırım imkanlarının artması sizleri gayrimenkul danışmanlığına itebilir. Bunun için belirli bir bütçe karşılığında emlak şirketlerinin ve gayrimenkul şirketlerinin franchise şube açarak kurumsal bir iş imkanı sağlayabilirsiniz. Kar markajlarının bu alanda yüksel olması ile birlikte kısa süre içerisinde yatırım yaptığınız bedeli karşılayabilir ve bir iş sahibi olabilirsiniz.

Kinoa Yetiştiriciliği

Yapmak istediği işin tarıma yönelik olmasını isteyen kişilere oldukça önemli fırsatlar sunulabilir. Bu doğrultuda son dönemlerin popüler besinlerinden birisi olan kinoa kullanım alanlarını genişletmeye başladı. Sağlık açısından mucizevi faydalar sağlayan kinoanın artık marketler ve fabrikalar tarafından alım oranları arttıkça ve her bölgede yetiştirme oranlarının artması sebebiyle iş alanının oldukça yüksek olduğu ifade edildi. Kinoa yetiştiriciliği yaparak fabrika ve marketlere gönderimini sağlayabilirsiniz.

Evde Yemek İşi

Özellikle ev hanımlarına yönelik bu iş alanında yemeğe ilgisi olan ve becerisi olan kişilere aylık 2 bin liraya kadar kazanç sağladığı ifade edilirken çok düşük bütçeler çalışma yapılabilir. Son zamanlarda işletmelerde ve özel günlerde ev yemeklerine olan ilgi artınca özellikle ev hanımlarının bu alanda yaptıkları çalışmaların da çeşitlendiği ortaya çıktı.

İnternette İş Kurmak

Belirli bir bilgi birikimine sahip olan kişiler için akıllı yatırımlar sayesinde evde iş imkanları da oldukça çeşitlidir. Özellikle teknolojinin son zamanlarda gelişmesi ile birlikte bir internet sitesi üzerinden kendi becerileriniz doğrultusunda satışlar yapabilirsiniz. Aynı şekilde internet üzerinden gireceğiniz içerikler ile birlikte ilerleyen zamanlarda reklam gelirlerinden gelir kazanabilirsiniz. Bunun için öncelikli olarak bir alan adı ve yatırımlar gerekirken küçük bütçeler ile iş sahibi olabilir ve kendinizi geliştirebilirsiniz.