Krediyi Kapatmak İçin Kredi

Borsa Ne İşe Yarar?

Kredi borcunu ödemekte zorlanan ya da farklı bankalarda farklı kredi borçları olan kişilere bankaların sunduğu hizmetlerden biri de borç kapatma kredisi kullandırmaktır. Borcumu ödeyemiyorum diyen kişilerin sıklıkla tercih ettikleri bu kredilere borç transferi kredisi adı da verilmektedir.

Kredi Borcu Yapılandırma 

Kredi borcumu ödeyemiyorum diyen kişinin tek bir bankaya tek bir kredi borcu bulunuyor ise bu durumda krediyi kapatmak için kredi kullanmak yerine kredi borcu yapılandırma için başvuruda bulunması daha uygundur.

Çünkü yeniden kredi kullanmak kredi dosya masrafı, hayat sigortası ve çok daha fazla faiz yükü anlamına geldiği için kişinin daha da zorlanmasına neden olacaktır. Ancak yeniden yapılandırma ücreti daha düşüktür ve kişiye borcunu yeniden 36 aya kadar vadelendirmek için gerekli imkanı sağlayacaktır.

Borç Transferi Yapan Bankalar

Farklı bankalarda olan tüm kredi borçlarını tek bir hesapta toplamak hem ödemeleri takip etmek hem de borcu yeniden 36 aya kadar vadelendirerek daha kolay ödeme yapmanızı sağlaması açısından çok faydalıdır.

Bunun için borç transferi yapan bankalar üzerinden kredi borcunu kapatmak için kredi başvurusunda bulunmanız yeterli olacaktır. Ülkemizde hizmet veren tüm bankalar kredi notu ortalaması, aylık gelir ve sigortalılık çalışma süresi uygun olan tüm müşterilerinin yapmış olduğu borç transferi kredisi başvurularını kabul etmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR :   Çocuk Parası Ne Zaman Yatar?

CEVAP VER

Lütfen yorum yapınız.
Lütfen adınızınızı giriniz.