Kredi alamıyorum diyen kişilere sunulan farklı acil para bulma yöntemleri bulunuyor. Özellikle de son dönemde internette yayımlanan “kredi çıkmayana kredi çıkartılır” ilanları dikkat çekiyor. Ancak bu tip ilanları değerlendirirken son derece dikkatli olunması gerekiyor. Çünkü bu ilanların çoğu acil para lazım diyen kişilere yönelik olarak ya tefeciler ya da dolandırıcılar vermektedir. Özellikle de sizden kredinizi kullanabilmek adına önden para isteyen kişilere asla itibar etmemeniz gerekir.

Kara Listede Olanlara Kredi Veren

Öncelikle kesinlile bilmeniz gereken şey kara listede olanlara kredi veren bankalar bulunmadığıdır. Yani kara listede olan kişilerin bankadan kredi kullanmak ya da bankadan kredi kartı almak gibi hiçbir şansları yoktur.

Kredisi Çıkmayana Kredi Çıkartılır

Kredisi Çıkmayana Kredi Çıkartılır

Bunun için yapabileceğiniz tek şey kara listeye girmenize neden olan borcu kapatmak ve kara liste affı çıksa dahi yasal süre olan 5 senenin dolmasını beklemektir. Ancak bundan sonra banka kredi sicili temizlenir ve kredi notu yükseltme teknikleri kullanılarak kredi kullanılması mümkün olur.

Kredisi Çıkmayanlara Kredi

Kredi alamayanlara kredi çıkmasına yardımcı olan finans kurumları bulunmakta olup bu kurumlar genelde düşük kredi notu ortalaması nedeni ile onay alamayan kişilere krei notu yükseltme teknikleri uygulayarak not seviyelerini yükselterek kredi onayı almalarını sağlamaktadır.