Bankalara yapılan kredi başvurusu ardından yanıtı en çok merak edilen konulardan biri de kredi başvuru sonucu için bankanın vereceği karardır. Kredi onayı alıp almadığını merak eden kişilerin kullanabilecekleri farklı pek çok yöntem bulunmaktadır. Bu yöntemler ise kişinin hangi kanal üzerinden kredi başvuru formu doldurduğuna bağlı olarak değişmektedir.

İnternetten kredi başvurusu yapan kişilerin kredi başvurusu sonuçları sadece dakikalar içerisinde cep telefonlarına kısa mesaj olarak gönderilmektedir. Gönderilen bu mesaj aynı zamanda kredi ön onayı adı verilmektedir. Kredi ön onayı alan kişilerin ilgili kredi başvuru evrakları ile kendilerine en yakın şubeyi ziyaret etmeleri halinde kredi kullanımı tamamlanmaktadır.

Kredi başvuru sonucunu öğrenmek için dilerseniz bankanızın müşteri hizmetleri telefon numarası üzerinden kimlik numaranız ile sorgulama yapabilir ve kredinin onaylanıp onaylanmadığını öğrenebilirsiniz. Kredi başvurusu reddedilen kişilerin kredi red nedenleri hakkında bilgi almak için yine müşteri hizmetleri telefon numarası üzerinden bilgi almanız mümkündür. Eğer düşük kredi notu ortalaması nedeni ile kredi başvurunuz reddedildiye bu durumda kredi notu yükseltme taktikleri uyguladıktan sonra kolay kredi veren bankalar üzerinden tekrar başvuruda bulunmanız yeterli olacaktır.