Kredim Varken Başka Kredi Çekebilir Miyim?

ön onaysız kredi veren bankalar
ön onaysız kredi veren bankalar

Kredi kullanan kişilerin harcamalarına dikkat etmemeleri halinde ne yazık ki bir süre sonra yine kendilerini başladıkları noktada bulmaları kaçınılmaz bir sonuçtur. Bu durumda çare yine kredi çekmekte aranır. Peki, kredi varken kredi çekilebilir mi? İkinci kredi çekilmesi konusunda ki en önemli kriter kredi kullanmak isteyen kişinin sahip olduğu kredi notu ortalamasıdır.

Kredi notu yüksek olan kişilerin ikinci hatta üçüncü krediyi bile kullanmaları mümkündür. Burada önemli olan kişinin daha önceki kredi borçları ve kredi kartı taksitlerini ödeme düzeni ve belgeleyebildikleri aylık gelir tutarlarıdır. Yani ödemelerini düzenli yapan, aylık belgelenebilir geliri yüksek olan kişilerin ikinci kredi onayı almaları mümkündür.

Ancak asgari ücret ile çalışan, hali hazırda kredi ödemeleri devam eden ve bu süreçte kredi borcu taksitlerini yatırmayı geciktiren ya da borcunu ödeyemez duruma gelen kişilerin ne yazık ki ikinci kredi onayı almaları çok zordur. Bunun nedeni kişinin kredi kullanmış olması değil kredi notu ortalamasının düşük olmasıdır. Kredi notu ortalamasının düşük olması kişinin kredi onayı almasını zorlaştıran en önemli faktördür.

Bu durumda kredi kullanmak isteyen kişilerin dikkat etmeleri gereken kriterlerin başında kredi skoru yer alır. Kredi notunun sürekli olarak belirli bir ortalamada tutulması, bunun için kredi kartı ve kredi borçlarının düzenli olarak ödenmesi, mevcut kredi borçlarının mümkünse kapatılması ve kredi kartı ekstre borcunun tamamen ödenmesi kredi onayı alınması mümkündür.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR :   En Uzun Vadeli Kredi Veren Banka Hangisi?

1 Yorum

  1. bankadan kredi çektim 3500 tl ve son iki taksitim kaldı ödemelerim ise günü gelme&en yatırıyorum kredi kartımıda ama kredi çekerken puanım düşüktü banka verdi sundurumda tekrar kredi kullanmak istiyorum diğer kredimi tek seferde yatırıp ama hemen cekebilirmiyim banka hemen onay verir mi ve ne ka&ar çekebilirim aylık gelirim 2300 tl bana bu yazdığıma göre bişey söyler misiniz ne kadar kredi çekebilirim

CEVAP VER

Lütfen yorum yapınız.
Lütfen adınızınızı giriniz.