KYK Kredim Yatmadı 2016

İlk defa burs alacak olan öğrencilerin mutlaka Ziraat Bankası şubelerini ziyaret ederek KYK hesabı açtırmaları gerekmektedir. Çünkü KYK bursu Ziraat Bankası aracılığı ile öğrencilere ödenmektedir. KYK burs ödemeleri ve KYK kredi ödemeleri ödeme yapılacak olan öğrencinin kimlik numarasının son hanesine göre belirlenen günlerde öğrencilerin hesaplarına yatırılmaktadır.

KYK Burs / Öğrenim Kredisi Sorgulama 

Bankaya gitmeden önce KYK sistemi üzerinden kimlik numaranızı ve şifrenizi girerek öğrenim kredinizin yatıp yatmadığını sorgulamanız mümkündür. Bunun için KYK internet sitesi üzerinden sisteme giriş yaptıktan sonra sorgulama ekranını kullanmanız yeterli olacaktır. Yaptığınız sorgulamanın ardından bursunuzun ya da öğrenim kredinizin yatırılmadığını görmeniz durumunda kimlik numaranıza göre ödemenin yapılacağı tarihi kontrol etmeniz gerekir.

Kredim Neden Yatırılmadı

Kredinin yatırılması için öğrencilerin belirli şartları taşımaları gerekir. Okuldan alınıp teslim edilmesi gereken evraklarda bir eksiklik ya da hata olması, öğrencinin kayıt yenilememesi ya da burs ve kredi için gerekli başvuru koşullarını tespit etmediğinin belirlenmesi gibi durumlarda KYK kredisi yatırılmadı hatası alınabilmektedir.