Bankaların sunduğu kredi ürünleri arasında yer alan kredili mevduat hesabı normal hesabınızda para olmasa dahi hesabınızı kullanmanızı sağlar. Ancak günlük faiz işletildiği ve hesabın 45 gün içerisinde sıfırlanması gerektiği için bu hesap asla uzun vadeli nakit ihtiyaçları için kullanılmamalıdır.

Kredili mevduat hesabı sadece maaşınızı almanıza az bir süre kala nakit ihtiyacı duyarsanız ya da hesabınızda otomatik ödeme talimatı bulunuyor ise bu faturaları ödeme amaçlı kullanmanız gerekir. Dikkatli olarak kullanıldığında ve ödemeleri düzenli olarak yapıldığında kredili mevduat hesabı ay sonunu getirmeniz konusunda size çok yardımcı olacak değerli bir kaynaktır.

Ancak yine de bu hesabı kullanmak istemeyen kişiler dilerlerse kredili mevduat hesabı kapatma talebinde bulunabilirler. Burada önemli olan kapatılmak istenen hesabın mutlaka sıfır olması yani eksi bakiye de bulunmamasıdır. Bu sağlandıktan sonra bankanın müşteri hizmetleri telefon numarası üzerinden başvuruda bulunabileceğiniz gibi aynı zamanda bankanın şubesini ziyaret ederek de şahsen hesap kapatma başvurusunda bulunabilirsiniz. Ancak bunun için mutlaka kimlik belgenizin yanınızda olması gerekir.