Ülkemizde hizmet veren bankaların sayıları her geçen gün artmaya devam ederken bundaki en büyük pay kredi kullanma oranının her geçen gün artmasıdır. Ortaya çıkan yoğun talep bankaların daha fazla bankacılık hizmeti sunmasını sağlarken hizmet veren banka sayısının da artmasını sağlamaktadır.

Bankalar pek çok hizmet sunmakta olup bu hizmetler arasında bankalara en çok para kazandıran kalem kesinlikle kredi paketleridir. Bankalar kullandırdıkları kredilerden hem yüksek oranda faiz geliri elde etmekte hem de kredi dosya masrafı gibi ek gelirler kazanmaktadır. Buna ek olarak kredi verdikleri müşterilerine hayat sigortası yapmakta ya da kredi kartı ürünü vermektedir.

Yani banka hem çeşitli yollarla gelir elde etmekte hem de diğer bankacılık ürünlerini kullandırarak gelirlerini arttırmaktadır. Bu nedenle kredi veren bankalar sıralamasında ülkemizde hizmet veren tüm bankalar yer almaktadır. Bazı bankalar daha kolay kredi verirken bazı bankalar ise yüksek kredi notu ortalaması gibi farklı kriterler aramaktadır. Bu nedenle kredi başvuru formu doldurmadan önce kişinin mutlaka kolay kredi veren bankalar üzerinden başvuruda bulunması gerekir.