Kredi ve Kredi Kartı Borcunu 72 Ay Yapılandırma Nasıl Olacak?

Borsa Ne İşe Yarar?

Borcu olanlara son derece büyük bir müjde olarak verilen kredi ve kredi kartı borcu yapılandırma bankaların sunmuş olduğu borç yapılandırma hizmetlerinden farklı olarak 72 ay vade seçeneği sunmaktadır.

Bu sayede geçmiş dönemde 36 ay vadeli ihtiyaç kredisi kullanan ancak ödemelerinde sorun yaşadığı için bankalara olan borç nedeni ile yasal takip sürecine uğrayan kişiler bu borçlarını 72 aya kadar taksitlendirme imkanına sahiptir. Peki, 72 ay vadeli ihtiyaç kredisi hesaplama ve 72 ay vadeli borç yapılandırma nasıl yapılacak?

72 Ay Yapılandırma Ne Zaman?

İlk olarak Eylül ayının sonuna doğru Başbakan Binali Yıldırım tarafından müjdesi verilen 72 ay borç yapılandırma paketi 28 Eylül 2016 tarihinde Resmi Gazetede yayımlandı ve bu tarih itibari ile de yürürlüğe girmiş oldu. Yani 72 ay yapılandırma Resmi Gazete ile beraber artık bankalar tarafından 28 Eylül tarihi itibariyle resmen uygulamaya alınmış oldu.

72 Ay Vadeli Kredi

Pek çok kişi borç yapılandırma için verilen müjdeyi ne yazık ki 72 ay vadeli ihtiyaç kredisi olarak algılamaktadır.

Ancak borç kapatma kredisi ya da yeniden yapılandırma kredisi olarak sunulan bu kredi tipinde kesinlikle kişinin kendisine ödeme yapılamamakta ve toplam borç tutarı kadar kredi kullandırılarak borcun sahibi olan alacaklı bankaya ödeme yapılmaktadır. Yani kişinin 72 ay vadeli ihtiyaç kredisi hesaplama gibi bir hakkı bulunmamaktadır. Burada muhatap bankanın kendisidir ve kişinin sadece borcu kadar kredi kullanımı sağlanmaktadır.

72 Ay Vadeli Borç Yapılandırma 

Borç yapılandırma hizmetinden yararlanmak isteyen kişilerin borçlarında gecikmeye düşmüş olmaları şartı bulunmaktadır. Yani kredi kartı borcu ya da kredi borcu için 72 ay vadeli yapılandırma hizmetinden yararlanmak isteyen kişilerin son ödeme tarihi itibari ile borçlarını ödememeleri ve gecikmeye düşmüş olmaları gerekmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorum yapınız.
Lütfen adınızınızı giriniz.