Kredi Skorum / Kredi Notum Nedir?

Borsa Ne İşe Yarar?

Kredi kullanmak isteyen kişilerin ilk yapmaları gereken kredi notu ortalamalarını öğrenmektir. Bunun yanı sıra uzun vadede kredi kullanarak konut satın almak gibi niyeti olan kişilerin de kredi skoru ortalamalarını öğrenerek buna göre not ortalamalarını yükseltmek için girişimlerde bulunmaları gerekmektedir.

Kredi Skorumu / Notumu Nasıl Öğrenebilirim?

Kredi notunu öğrenmek isteyen kişilerin tek yapmaları gereken Findeks kredi notu sorgulama hizmetinden yararlanmaktır. Kredi notu sorgulaması SMS ile de yapılabilmekte olup bunun için sorgulama yapmak isteyen kişilerin Turkcell ya da Vodafone hatta sahi bir cep telefonu üzerinden SMS göndermesi gerekmektedir. SMS ile kredi notu sorgulaması yapmak için kimlik numarası ve doğum senesi yazılarak 1122 numarasına gönderilmesi yeterlidir.

Findeks Kredi Notu Sorgulama 

Findeks internet sitesi üzerinden ücretsiz Findeks üyeliği işlemlerini tamamlayarak kredi notu sorgulaması yapılabilmektedir. Kredi notunu öğrenmek isteyen kişilere ilk kez kredi skoru sorgulaması yapacaklarsa ücretsiz kredi notu sorgulama hizmeti de verilmektedir. Ücretsiz kredi notu öğrenme hizmetinden yararlanmak isteyen kişilerin sadece Findeks sitesi üzerinden yapmaları durumunda onay verilmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR :   Kredi Notumu Öğrenmek İstiyorum

CEVAP VER

Lütfen yorum yapınız.
Lütfen adınızınızı giriniz.