Kredi skoru farklı pek çok alanda büyük bir öneme sahip olmakla beraber bu nedenle kredi notunu yükseltmek çok önemli kabul edilmektedir. Peki, kredi skoru nasıl yükseltilir? İşte maddeler halinde kredi notunu yükseltme taktikleri:

  • Tüm mali işlemlerinizi banka hesabınız üzerinden gerçekleştirin. Mümkünse maaşınızı elden almayın ve düzenli olarak banka hesabınıza yatırılmasını sağlayın.
  • Kira, fatura, özel okul taksiti, aidat gibi tüm düzenli ödemelerinizin banka hesabınızdan yapılmasını sağlayın. Hesaptan otomatik ödeme talimatı verdiğiniz her faturanın tam gününde ödendiğinden emin olun.
  • Yoksa hemen bir kredi kartı başvuru formu doldurun ve tüm alışverişlerinizi kredi kartınız ile yapın. Sıfır kredi notu ortalaması nedeni ile kredi kartı reddi yaşıyorsanız bu durumda bankamatik kartı çıkarın ve bu kartı aynı kredi kartı gibi alışverişlerde kullanın.
  • Gereksiz kredi kullanımından kaçının. Kullandığınız her yeni kredi aynı zamanda kredi risk limitinizi arttıracağı için kredi notunuzun otomatik olarak düşmesi anlamına gelecektir.