Kredi skoru ya da kredi notu kavramı, bankalar ve finansal kuruluşlar tarafından kullanılan önemli bir puanlama sistemidir. Birçok kurum kendilerinden kredi alacak olan müşterilerine kredi vermeden önce birçok kriteri göz önünde bulundurarak işlem yapmaktadır. Kredi notu da bu konuda bankaların kıstas aldığı en önemli kriterlerden birisidir.

Kredi notu düşük olan bireyler neredeyse tüm banka ve kurumlardan rahatlıkla kredi çekemez, hatta kredi kartı bile alamazlar. Bu yüzden kredi kullanacak olan ya da kredi kartı alacak olan banka müşterilerinin ilk olarak kredi skorlarını öğrenmeleri ve buna göre gerekli başvurularda bulunmaları oldukça önemli bir konudur. Peki, kredi skoru nasıl öğrenilir? Ülkemizde bu konuda resmi olarak hizmet veren en önemli kurum Findeks internet sitesidir. Site sayesinde rahatlıkla kredi skoru öğrenilebilir.

Findeks Avantajlarıyla Kısa Sürede Kredi Skorunuzu Öğrenebilirsiniz
Ülkemizde hizmet veren Findeks internet sitesi, üyelerinin kredi notu sorgulama işlemlerini kısa sürede ve kolaylıkla yapabilmesi için oldukça basit bir şekilde tasarlanmıştır. Kredi notu sorgulamak için internet bağlantısı olan herhangi bir cihaz üzerinden siteye erişim sağlanabiliyor.

Siteye giriş yapan bireyler sitenin ana sayfasında yer alan kredi notu sorgulama alanını kullanarak rahatlıkla kredi notlarını öğrenebiliyorlar. Sitenin ana sayfasında yer alan kredi notu sorgulama alanında bireylerin kimlik numaralarını ve telefon numaralarını girmeleri yeterli oluyor. Gerekli olan bilgilerin girilmesinden sonra ise kredi notu sorgulama butonuna basarak kısa sürede kredi notu hakkında bilgi sahibi olunabiliyor.

Site ücretlendirme konusunda da oldukça uygun fiyatlar sunuyor. Siteye ilk defa giriş yapan bireyler herhangi bir ücret ödemeden kredi notlarını öğrenebiliyor. Birden fazla kredi notu sorgulama işlemi için ise site kullanıcılarının cüzi bir ücret ödemesi gerekiyor