Kredi ve kredi kartı kullanımınıza bağlı olarak geçmiş dönemleriniz göz önünde bulundurulduğu zaman ortaya bankalar tarafından kredi siciliniz ve kredi notunuz çıkartılır. Hayatınızın önemli dönemlerinde bankalara kredi başvurusu yaptığınız zaman sizlerin kredi siciline göz atılır. Kredi notunuzun düşük olması durumunda ise kredi başvurularınızı bankalar tarafından olumsuz olarak görülür ve başvurularınız reddedilir.

Bir kişinin kredi notunun düşük olmasındaki en temel sebep daha önce kullanılan kredi ve kredi kartlarının düzenli olarak ödenmemiş ve kapatılmamış olmasıdır. Mevcut olarak kredi ve kredi kartı borçlarınız var ise bankalar kredi sicilinize bu hususu olumsuz olarak eklerler.

Kredi ve kredi kartı borçlarınızı tamamen kapatmak istiyorsanız Refinansman olarak adlandırılan kredi yapılandırmalarından yararlanarak uygun faiz seçenekleri ile borçlarınızın tamamını kalıcı olarak kapatabilirsiniz. Size özel bir ödeme planı ile sunulan bu kredi sonrasında borçlarınız kapatıldığı için kredi notunuzdaki olumsuzluklardan birini engellemiş olursunuz.

Kredi ödemelerinizi ve kredi kartlarınızı tamamen kapatarak sıfırladıysanız bankalara maaşınızın yatmasını talep edebilirsiniz. Bankalara yatan maaşınız sizin finansal hayatınızdaki hareketliliğin birer simgesi olacaktır. Bu işlemi başlattıktan sonra ise yapmanız gereken tek şey fatura ödemelerinizi otomatik ödeme talimatına almak olmalıdır.

Maaşınızın Banka Hesabınıza Yatırılmasını Sağlayın

Otomatik olarak faturalarını banka üzerinden ödeyen müşterilerin kredi notlarında gözle görülür bir artış yaşanmaktadır. 2 ile 3 ay vadeli olarak açtığınız hesapları bu hesaplarınıza belirli dönemlerde ekleyerek para yatırırsanız vade süreniz dolduğu zaman yenileme yapmadan hesabınızı da kapatabilirsiniz.

Hesabınızı kapattıktan hemen sonra vade süresi uzun olan bir başka vadeli hesap açabilme şansınız bulunmaktadır. Düşük limitlere sahip olan bir kredi kartı başvurusu yaparak bu kartınızın ödemelerini düzenli bir şekilde de yapabilirsiniz. Böylelikle bankaların gözündeki imajınız ve kredi notunuz tekrar yükselişe geçecektir.

Geçmiş dönemlerde asla borç bırakmamak ve sürekli olarak kredi başvurusu yapmamak da bankalar için önemlidir. Kredi başvurularınızı sık sık yapıyor ve sürekli reddediliyorsanız bankalar sizin kredi notunuzu düşürürler. Bu yüzden başvuru yapmadan önce gerekli tüm araştırmaları yapmalı ve kredi başvurunuzun olumlu sonuçlanabilmesi için gerekli olanları iyi bir şekilde öğrenmelisiniz.