Kredi başvurusunda bulunan pek çok kişinin ne yazık ki kredi başvurusu bankalar tarafından onaylanmamaktadır. Bunun farklı nedenleri bulunurken en sık rastlanılan kredi red nedenlerinden biri de düşük kredi notu ortalamasıdır. Bankanın öne sürdüğü kredi red nedeni 11 kişinin yetersiz kredi notu ortalamasına sahip olduğunu göstermektedir.

Bu gibi durumlarda atılması gereken ilk adım kişinin kredi notunu yükseltmek için taktikler uygulamasıdır. Bankada hesabı bulunmuyorsa banka hesabı açmak, bu hesap üzerinden düzenli ödeme talimatı vermek, kredi kartı kullanmak atılacak en basit adımlardır. Özellikle de kredi kartınızı limiti dahilinde sonuna kadar kullanmanız ve daha sonra kredi kartı son ödeme tarihi gelince toplam borcu gecikmeye düşmeden ödemek kredi notunu yükseltmek için en etkili kabul edilen yöntemdir.

3 hesap dönemi üst üste bu yöntemi uygulamak kredi notunuzu büyük oranda yükseltecek ve çok daha kolay bir şekilde kredi onayı almanızı sağlayacaktır. Sizde yaptığınız kredi başvurusunun sonucunda kredi red nedeni 11 ile karşı karşıya kaldıysanız kredi başvuru formu doldurduğunuz bankanın müşteri hizmetleri telefon numarası üzerinden detaylı bilgi edinmeniz mümkündür.