Kredi Puanımı Ne Kadar Zamanda Yükseltirim?

Kredi puanınızı yükseltmek mi istiyorsunuz? Kredi puanınızın ne kadar zamanda yükseleceğini öğrenmek mi istiyorsunuz? Bunu öğrenmek için yazımıza göz atın.

Kredi puanınız düşükse ve yükseltmek istiyorsanız ancak bunun ne kadar zamanda olacağını bilmiyorsanız bu yazımızı okuyarak ne kadar zamana ihtiyacınız olduğunu öğrenebilirsiniz. Kredi puanı çok önemli bir unsurdur. Özellikle de finans dünyasındaki yerinizi belirleyen bir unsur olduğu düşünüldüğünde kredi puanının iş hayatınızda çok önemli bir yere sahip olduğu söylenebilir.

Kredi Puanımı Nasıl Yükseltirim?

Kredi puanınız düşükse bankalara kredi başvurusunda bulunduğunuzda yüksek olasılıkla kredi başvurunuz reddedilecektir. Bu da sizin kredi notunuzun daha da düşmesine neden olacaktır. Bu nedenle kredi notunuz düşükse bankalara kredi başvurusu yapmamanız gerekir. Bunun yerine kredi puanınızı yükseltmek için bir süre beklemeniz ve kredi puanınıza yeterince yüksek bir seviyeye ulaşması için zaman vermeniz gerekir.

Kredi puanınızı yükseltmek için uygulamanız gereken yöntemler vardır. Bu yöntemler kredi puanınızın belirli bir süre zarfında yükselmesini sağlayacaktır. Kredi puanınızın bulunduğu seviye size puanınızın yükselmesi için gereken süreyi de gösterir. Eğer kredi puanınız çok düşükse yani riskli kategoriler içine giriyorsa puanınızın yükselmesi için uzun bir süre gerekecektir. Kredi puanınızın yükselmesi için uygulayabileceğiniz yöntemleri ve ihtiyacınız olan tahmini süreyi yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Kredi Puanım Ne Kadar Sürede Yükselir?

Kredi puanınızın yükselmesi için gereken ortalama süre üç aydır. Ancak bu süre kredi puanınızın bulunduğu seviyeye göre değişecektir. Yani kredi puanınız düşükse puanınızı yükseltmek için daha çok zamana ihtiyacınız olacakken, puanınız çok düşük değilse onu yükseltmek için daha az zamana ihtiyacınız olacaktır.

Kredi puanınızın riskli kategoriler içinde yer alması puanınızı yükseltmek için çok zamana ihtiyacınızın olmasına neden olur. Bu kategoriler az riskli, orta riskli ve çok riskli kategorilerdir. Taşıdığınız risk miktarı arttıkça bu kategoriden çıkma süreniz yani kredi puanınızın yükselmesi için ihtiyacınız olan süre de artacaktır.

Kredi Puanımı Yükseltmek İçin Ne Yapmalıyım?

Kredi puanınızı yükseltmek için uygulamanız gereken yöntemler kredi puanınızın kısa sürede yükselmesini sağlayacak yöntemler olmalıdır. Bu yöntemleri uyguladığınızda kredi puanınızın eylemlerinize cevap vermesi için gerekli bir süre vardır. Bu süre içinde kredi puanınızı belirli aralıklarla sorgulamalı ve onun tepkisini ölçmelisiniz.

Gecikmiş Borçlarınızı Kapatın

Eğer ödemeye devam ettiğiniz taksitlerin içinde ödemediğiniz taksit ya da taksitler varsa ya da ödemeyi unuttuğunuz borçlarınız varsa bunları mutlaka ödemelisiniz. Gelecek dönemlerde ödemeniz gereken borçlarınızı da geciktirmeden ve zamanında ödemelisiniz. Önemli olan borcunuzun olması değil, borcunuzu zamanında ödemenizdir.

Ödeme Alışkanlıklarınızı Düzeltin

Kredi notunuz borcunuzu ödediğiniz zamanlardan etkilenir. Borçlarınız derken kira, fatura, kredi taksidi, kredi kartı ekstresi dahil olmak üzere tüm borçlarınız kastedilmektedir. Bunların tümü sizin ödeme alışkanlıklarınızı göstermektedir. Ödeme alışkanlıklarınız kedi puanınızı oluşturur. Bu nedenle alışkanlıklarınızı düzelttiğinizde kredi notunuz da yükselecektir.

CEVAP VER

Lütfen yorum yapınız.
Lütfen adınızınızı giriniz.