Kredi Puanım Üç Ayda Yükselir Mi?

Borsa Ne İşe Yarar?

Kredi puanının ne kadar zamanda yükseldiğini sürekli merak eden ve soran çok kişi vardır. Kredi puanınızın yükselmesi için ne kadar zaman gerektiğini yazımızı okuyarak öğrenebilirsiniz. 

Kredi puanı bankaların en çok önem verdiği unsurların başında gelmektedir. Kredi puanı düşük olan müşteriler bu nedenle kredi puanlarının ne kadar sürede yükseleceğini sormakta ve bunu merak etmektedirler. Kredi puanınızın yükselmesi için gerekli süre aslında hem size hem de kredi puanınızın seviyesine bağlıdır. Kredi puanınızın ne kadar düşük olduğu bu durumda önem kazanmaktadır.

Kredi Puanı Nasıl Yükseltilir?

Kredi puanınızın yükselmesini istiyorsanız uygulamanız gereken belirli yöntemler vardır. Bu yöntemlerin başarıyla uygulanması tamamen size bağlıdır. Çünkü kredi puanınız size aittir. Yani bir başkasının kredi puanınızı yükseltmeye çalışması ve kredi puanınıza müdahale etmesi kredi puanınızı sizin istediğiniz seviyeye getirmeniz için yeterli olmayacaktır. Kredi puanınızı ancak sizin ödeme alışkanlıklarınızı düzeltmeniz ve gerekli yöntemleri dikkatlice uygulamanız istediğiniz seviyeye getirebilir.

Kredi puanınızı yükseltebilmeniz için ödeme alışkanlıklarınızı düzeltmeniz, geciken ödemelerinizi yapmanız ve gelecek dönemlerde yapılacak ödemeleri ihmal etmemeniz şarttır. Bunların yanı sıra kredi puanınızı kısa sürede iyi seviyeye getirmenizi sağlayacak bazı yöntemler vardır. Bu yöntemler sizin kredi puanınızı riskli seviyeden kurtarmanızı sağlayacak yöntemlerdir.

Kredi Puanı Yükseltme Taktikleri

Kredi puanınızı yükseltmeniz için uzmanların uygulanmasını önerdikleri belirli taktikler mevcuttur. Bunlardan bazılarını yazımızda açıklayacağız. Ancak siz bunların fazlasını öğrenmeye ihtiyaç duyarsanız Findeks Not Danışmanım hizmeti alabilirsiniz. Bu hizmet, not danışmanlarının kredi puanınızı yükseltmeniz için size danışmanlık yapması şeklinde işler. Yani not danışmanları size çağrı merkezi temsilcisi gibi telefon aracılığıyla danışmanlık yaparlar.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR :   Kredi Notu Risk Kategorileri Nelerdir?

Findeks Not Danışmanım hizmeti almak isterseniz Findeks üyesi olmanız şarttır. Findeks üyesi olduktan sonra içinde Not Danışmanım hizmeti olan Findeks üyelik paketini seçmeniz gerekir. Aslına bakarsanız üyelik paketi almadan sadece Not Danışmanım hizmeti alırsanız bu hizmet size pahalıya gelecektir. Bu yüzden mutlaka bir üyelik paketi almanız önerilmektedir.

Kredi Kartınızı Kullanın

Kredi puanı yükseltme taktiklerinin başında kredi kartınızı doğru bir şekilde kullanmak gelmektedir. Kredi kartınızı en az üç ay boyunca belirtilen şekilde kullanırsanız bu sürenin sonunda kredi puanınızda beriz bir artış görmeniz mümkündür. Bunun için kredi kartınızı kullanım döneminde yoğun bir şekilde kullanmalı ve sonra gelen ekstre borcunun tamamını ödemelisiniz. Buna doldurup boşaltma yöntemi adı verilmektedir ve bu yöntem kredi puanınızın yükselmesinde son derece etkilidir.

Başarılı Otomatik Ödeme Talimatları Verin

Kredi puanınızın yükselmesini sağlayacak diğer bir yöntem ve birkaç tane otomatik ödeme talimatı vermek ve bunların başarılı şekilde gerçekleşmesi için hesabınızda yeterli bakiye bulundurmaktır. Talimatlar başarılı şekilde gerçekleştirildiğinde kredi puanınız en az üç ayın sonunda yükselecektir. Ancak kredi puanınız çok düşükse bu süre uzayabileceği gibi, kredi puanınız çok düşük değilse bu süre kısalabilir.

CEVAP VER

Lütfen yorum yapınız.
Lütfen adınızınızı giriniz.