Kredi puanımı öğrenmek istiyorum diyen kişilerin kredi notu sorgulaması yapmaları gerekmektedir. Kredi notu sorgulaması için kullanılabilecek farklı yöntemler bulunmaktadır. Peki, kredi puanı sorgulama nasıl yapılır?

Kredi Puanı Sorgulama

Bankalar kredi notu ortalaması için farklı kriterleri temel almakta olup kredi notu ortalaması Findeks sistemi tarafından hesaplanmaktadır. Findeks kredi notu sisteminde sorgulama yapmak isteyen kişiler Findeks internet sitesi üzerinden bu hizmeti alabilmektedir. Findeks kredi notu sorgulama hizmetinden yararlanmak için sisteme ücretsiz olarak üye olmanız yeterli olacaktır. Findeks üyeliği için sizden istenen tek şey bankalara kayıtlı olan bir cep telefonu numarasına sahip olmaktır.

İnternetten Kredi Notu Sorgulama 

Kredi notumu öğrenmek istiyorum diyen kişilerin kullanabilecekleri bir diğer yöntem ise internetten not sorgulaması yapmaktır. İnternetten kredi notu sorgulaması yapmak isteyen kişilerin bankaların internet şubesi müşterisi olmaları yeterlidir.

Yine online kredi notu sorgulaması için Findeks internet sitesi üzerinden de hizmet almanız mümkündür. Burada önemli olan sadece resmi kanalların kullanılmasıdır. Ücretsiz kredi notu sorgulaması yapmak isteyen kişilerin Findeks internet sitesi üzerinden ilk kez kredi notu sorgulaması yapmaları şarttır. Bunun dışında ücretsiz kredi notu sorgulamasının imkanı yoktur.

SMS Kredi Notu 

SMS ile kredi notu öğrenme hizmetinden yararlanmak isteyen kişilerin Turkcell ve Vodafone hatlarına sahip cep telefonlarının kısa mesaj bölümünden kimlik numaraları ile doğum yıllarını yazarak göndermeleri yeterli olacaktır.