Kredi Puanı Öğrenme Ücreti

Borsa Ne İşe Yarar?

Kredi puanı öğrenme işleminin ücretli olup olmadığı ve ücretli ise ne ne kadar olduğu vatandaşların merak ettiği konulardan biridir. Kredi puanı öğrenme ücreti konusunda öğrenmek istediğiniz bilgileri yazımızda bulabilirsiniz. 

Kredi puanı hem bankalarla aranızdaki ilişkinin nasıl olduğunu hem de müşterisi olduğunuz şirketlerle aranızın nasıl olduğunu gösterir. Kredi puanınızı çok kolay bir şekilde öğrenmeniz mümkündür. Ancak bu işlem için ücret ödemeniz gerekir.

Kredi puanı son zamanlarda insanların, hakkında daha fazla bilgi sahibi olduğu bir unsur hâline gelmiştir. Özellikle bankalardan kredi almak için yapılan işlemlerin çok hızlanması ve kolay hâle gelmesi insanların kredi puanı hakkında bilgi sahibi olmasını sağlamıştır. Kredi başvurularının akıllı telefon uygulamaları ve internet bankacılığı üzerinden yapılabilmesi de bu durumu kolaylaştırmaktadır. Kredi puanınızı Findeks platformundan öğrenmeniz mümkündür. Bu sorgulama işlemi nasıl yapacağınızı ve sizden ne kadar ücret alınacağını öğrenmek için yazımıza göz atın.

Findeks platformu Kredi Kayıt Bürosu (KKB) tarafından oluşturulan bir platformdur. Kredi Kayıt Bürosu (KKB) ülkemizdeki vatandaşların tümünün kredi puanlarının saklandığı kurumdur. Kredi Kayıt Bürosu (KKB) kredi puanlarını muhafaza işini yapmakla kalmaz, ayrıca kredi puanlarını şirketlerle ve bankalarla paylaşır. Kredi puanlarını vatandaşlarla paylaşmak için de Findeks platformunu oluşturmuştur. Böylece vatandaşlar Findeks platformuna kayıt olabilmekte ve kredi puanlarını görüntüleyebilmektedir.

Findeks platformu finans dünyasındaki yerinizi sorgulamak ve kontrol etmek için kullanabildiğiniz bir platformdur. Findeks sayesinde kredi puanınızı sorgulayarak öğrenebilir, kredi puanınızla ilgil hizmetler alabilir, risk raporunuzu alabilirsiniz. Kredi puanı sorgulama işlemi için sistem sizden 4,72 TL almaktadır. Notlu risk raporu alma ücreti ise 7 TL’dir. Bu ücreti isterseniz banka hesap kartınızla ya da kredi kartınızla ödeyebilirsiniz. Ancak bunların tümüne her işlem yaptığınızda ayrı ayrı ve tekrar tekrar ücret ödemek zorunda değilsiniz. Findeks size üyelik paketleri sunmaktadır. Bu üyelik paketlerinden yararlanarak işlemlerinizi çok daha avantajlı şekilde ve çok daha az ücret ödeyerek yapmanız mümkündür. Findeks üyelik paketlerini yıllık olarak alırsınız ve ücreti aylık olarak ödersiniz.

Findeks kredi puanı öğrenme ücreti ile bankaların mobil uygulamaları üzerinden kredi puanı öğrenme ücreti arasında fark vardır. Bankalar, kredi puanı sorgulama işlemi yaptığınızda sizden ne kadar ücret tahsil edeceklerini kendileri belirlemektedir. Bu ücretler çok uçuk olmamaktadır. Ancak yine de Findeks kredi puanı sorgulama ücretinden daha yüksek olabilir.

Findeks platformuna üye değilseniz buraya üye olmak için yapmanız gerekenler bellidir. Öncelikle T.C. kimlik numaranızı ve cep telefonu numaranızı girmelisiniz. Sonra nüfus cüzdanı bilgilerinizi de girmeniz şarttır. Bu işlemleri yaptıktan sonra bir de güvenlik resmi seçmeniz gerekmektedir. Findeks platformu son derece güvenli bir sitedir. İnternet sitesine her giriş yaptığınızda cep telefonunuza tek kullanımlık bir şifre SMS ile gönderilir.

CEVAP VER

Lütfen yorum yapınız.
Lütfen adınızınızı giriniz.