Kredi Puanı İnternetten Öğrenilir Mi?

Borsa Ne İşe Yarar?

Kredi puanının internetten öğrenilip öğrenilmediğini merak ediyorsanız bu yazımızda kredi puanı sorgulama ve öğrenme hakkında ayrıntılı bilgi bulabilirsiniz. 

Kredi puanı öğrenmek artık bir gereklilik ve bir ihtiyaç hâline gelmiştir. Çünkü kredi puanı artık sadece bankadan kredili ürün almak için değil finans dünyasındaki konumu belirlemek ve kontrol etmek için de lâzım olmaktadır. Kredi puanınızı bilmiyorsanız özellikle iş dünyasında kendi yerinizi belli etmekte zorlanabilirsiniz. Çünkü bir ortakla iş yapmak istediğinizde bile kredi puanınız sizin göstergeniz hâline gelmektedir.

Kredi Puanı Nereden Öğrenilir?

Kredi puanının nereden öğrenildiğine dair bilgi edinmeniz puanınızı güvenilir bir kaynak aracılığıyla sorgulayıp öğrenmeniz ve kontrol etmeniz için şarttır. Çünkü güvenilir olmayan platformlardan yaptığınız sorgulamalar sizin bilgilerinizin çalınmasına ve kötü niyetli kişilerin eline geçmesine neden olabilir. Bu nedenle kredi puanınızı nereden sorgularsanız sorgulayın öncelikle bilgilerinizin güvende olduğundan emin olmalısınız.

Kredi puanı internetten öğrenilebilmektedir. Kredi puanınızı internet aracılığıyla öğrenmek için yapmanız gerekenler kolaydır. Güvenli bir internet bağlantısına ve güvenli bir bilgisayara ihtiyacınız vardır. Eğer işleminizi tablet ya da akıllı telefon aracılığıyla yapacaksanız bu durumda telefonunuzun da güvenli bir bağlantıya sahip olması gerekir. Ayrıca telefonunuzda güvenmediğiniz platformlara girmemeniz gerekir.

Kredi Puanı İnternetten Nasıl Öğrenilir?

Kredi puanınızı internetten öğrenmenizi sağlayan en güvenilir platform Findeks platformudur. Findeks platformu Kredi Kayıt Bürosu tarafından vatandaşların kredi puanlarını sorgulamaları için oluşturulmuş son derece güvenli bir platformdur. Kredi Kayıt Bürosu Türkiye’nin önde gelen dokuz bankasının öncülüğünde kurulan ve Türkiye’deki herkesin kredi puanını kaydeden önemli bir kurumdur. Herkesin kredi puanı bu kurumda kayıtlı olarak bulunur ve gerektiğinde müşterisi olduğunuz firmalarla paylaşılır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR :   Hacizlilere / Kara Listede Olanlara Kredi

Findeks kredi notu sorgulama işlemi yapabilmeniz için Findeks platformuna üye olmanız şarttır. Bu platforma üye olmak için T.C. kimlik numaranızı ve telefon numaranızı sisteme girmelisiniz. Daha sonra kimlik bilgilerinizin bir kısmını kimliğinizi teyit etmek için sisteme girmelisiniz. Bunu yaptığınızda Findeks’e üye olursunuz. Üyeliğiniz etkinleştirildikten sonra da kredi notu sorgulama işlemi yaparsınız.

Findeks Kredi Puanı Sorgulama Ücreti

Findeks platformunda kredi notunuzu sorgulamak için bir ücret ödersiniz. Aslına bakarsanız Findeks’te gerçekleştirdiğiniz tüm işlemler ücretlidir. Ayrıca bankanızın internet bankacılığı şubesi aracılığıyla da kredi notu sorgulaması yapabilirsiniz. Banka sizden yine ücret alacaktır. Findeks platformunda kredi notunuzu sorgulamak için 4,72 TL ücret ödersiniz. İnternet bankacılığı üzerinden yapacağınız sorgulamalarda ise bu tutar bankadan bankaya değişebilir.

Akıllı telefonunuza indirdiğiniz ve bankanıza ait mobil bankacılık uygulamasıyla da sorgulama yapabilirsiniz. Bu işlem için yine bankanız sizden ücret tahsil eder. İnternet aracılığıya kredi puanı öğrenmek çok kolaydır. Eğer kredi puanınızı her ay sorgulamak ve öğrenmek isterseniz Findeks üyelik paketlerinden birini satın alabilirsiniz. Üyelik paketleri almak avantajlıdır. Çünkü daha çok hizmeti daha ucuza almanızı sağlarlar.

CEVAP VER

Lütfen yorum yapınız.
Lütfen adınızınızı giriniz.