Kişinin sahip olduğu kredi notu “bankadan ne kadar kredi kullanabilirim?” sorusundan kullanılacak olan kredi için uygulanacak olan kredi faiz oranına kadar farklı pek çok alanda belirleyen olarak kullanılmaktadır.

Kredi Notum Kaç?

Kredi notunun hesaplanması için kullanılan farklı kriterler bulunmakta olup bu kriterlerin hepsinin değerlendirilmesi sonucu elde edilen ortalamaya kredi notu adı verilmektedir. Günümüzde kredi notuna göre kredi veren bankaların sayıları her geçen gün artarken artık not ortalaması kredi onayı almanın yanı sıra en uygun kredi faiz oranları almak içinde önemlidir.

Kredi Notu Sorgulama 

Kredi notunu öğrenmek istiyorsanız kullanabileceğiniz farklı yöntemler bulunmaktadır. Findeks kredi notu sorgulaması için kullanabileceğiniz ilk yöntem Findeks internet sitesi üzerinden sorgulama yapmaktır. Findeks üyeliği ücretsiz olup sisteme ilk kez giriş yaparak kredi puanı sorgulama yapan kişilere ücretsiz kredi notu sorgulaması hakkı verilmektedir.

Kredi Notu Öğrenme SMS 

Findeks kredi notu SMS ile de öğrenilebilmektedir. SMS kredi notu sorgulaması için kişinin kimlik numarası ile doğum yılını yazdığı kısa mesajı 1122  numarasına göndermesi yeterlidir. Bu mesaj sonucunda kredi skorunu öğrenme ücreti olarak hattınıza 9 lira yansıtılacak olup kredi skoru da aynı şekilde kısa mesaj olarak aynı numaraya gönderilecektir.

İnternetten Kredi Notu Sorgulama 

Online kredi notu öğrenme işleminden yararlanmak isteyen kişilerin bankaların internet şubesi kullanıcısı olması ya da Findeks üyeliği yapmaları gerekmektedir. Online kredi skoru sorgulaması en kolay yöntemlerden biridir.