Bankalar kredi onayı sürecinde ilk olarak kredi notu ortalamasını dikkate alsalar de yine de bazı koşullar altında düşük kredi notuna kredi onayı verebilmektedir. Burada önemli olan “kredi kullanmak istiyorum” diyen kişinin not ortalamasını bilerek buna uygun bir şekilde kredi başvuru süreci yönetmesidir. Bu koşullar altında kredi puanı düşüklere kredi verilmesi de mümkündür.

Kredi Notunuzu Öğrenin!

Öncelikle ilk iş olarak kredi notu sorgulaması yaparak not ortalaması seviyenizi öğrenin. Düşük kredi notu ortalaması olarak kabul edilen kredi notu 1300 puanın altında yer alıyorsanız bu durumda mutlaka ipotekli ihtiyaç kredisi gibi bankaya teminat gösterebileceğiniz kredi paketlerini tercih edin. Yüksek riskli kredi notu ortalaması olan kişilerin sadece altın teminatlı kredi kullanmaları mümkün olacaktır.

Gereksiz Kredi Başvurularından Kaçının

Kredi notu sorgulaması yapmadan gerçekleştireceğiniz her gereksiz kredi başvurusu ne yazık ki kredi reddi kararı verilmesi durumunda olumsuz etkilenmektedir. Yani kredi onayı alamayan kişilerin kredi notu ortalamaları bu durumdan etkilenerek biraz daha düşüş göstermektedir. Bu da bir sonraki kredi başvurusunda daha zor kredi onayı alınabileceği anlamına gelmektedir.

Kredi Notunu Yükseltmek 

Düşük kredi notu nedeni ile kredi kullanamıyorum diyorsanız bu durumda 3 ayınızı ayırarak kredi notu yükseltme teknikleri uygulamanız durumunda kredi onayı almanız mümkün olacaktır. Buna ek olarak kolay kredi veren bankalar ve düşük kredi notuna kredi veren bankalar her zaman kredi başvurusunda tercihiniz olmalıdır.