Bankaların kredi başvurularını değerlendirme sürecinde ilk gerçekleştirdikleri işlem kredi notu sorgulamasıdır. Yani ancak kredi skoru onayı alan kişilerin ikinci aşamaya geçmelerine izin verilmektedir.

Bazı bankalar bu konuda son derece sert bir tutum içerisine girerken bazı bankalar ise daha esnek davranabilmektedir. Düşük kredi notuna kredi veren bankalar üzerinden başvuruda bulunulması kolay kredi onayı alınabilmesi açısından son derece önemlidir.

Aktif Bank N Kolay Kredi Paketi 

En kolay kredi veren bankalar sıralamasında üst basamaklarda yer alan Aktif Bank düşük kredi notuna kredi veren bir banka olarak öne çıkmaktadır. Zaten kullanıma sunulan N Kolay kredi paketine banka düşük kredi notuna kredi sloganı ile özel bir kampanya düzenlemektedir.

BankPozitif İhtiyaç Kredisi 

Bir diğer düşük kredi notuna kredi veren banka olarak kabul edilen finans kurumu olan Bank Pozitif kredi başvurusu için müşterilerine çeşitli kolaylıklar da sağlamaktadır. Bankadan kredi kullanmak isteyen kişilerin Bankpozitif şubeleri üzerinden kredi başvuru formu doldurma imkanlarının bulunmasının yanı sıra internetten kredi başvurusu formunu doldurmanıza da izin verilmektedir.

En Kolay Kredi Veren Bankalar 

Bu iki bankanın yanı sıra Odeabank ihtiyaç kredisi, ING Bank ihityaç kredisi ve Finansbank ihtiyaç kredisi paketlerinde de kredi başvurusunun onay alma ihtimali çok daha yüksek bulunmaktadır.