Bankaların artık gelişen teknolojiyi çok daha yakından takip etmesi ve Findeks kredi notu sistemi üzerinden kredi başvurularını çok daha kolay bir şekilde yapması kredi onayı sürecini de kısaltmaktadır. Artık bankaların kredi başvurularını değerlendirmek için saniyeler yeterken ihtiyaç kredisi başvurularında aynı gün kredi kullandırımı gerçekleştirilebilmektedir.

İhtiyaç Kredisi Onay Süreci

Özellikle de hazır kredi limiti bulunan kişilerin ihtiyaç kredisi kullanmak için hiçbir şekilde beklemelerine gerek yoktur. Zaten banka kredi kullanımı için müşterisine özel bir limit belirlemiş durumdadır. Bu limitten istediğiniz kadar tutarı internet şubesi üzerinden hesabınıza aktarmanız yeterlidir.

Hazır kredi olarak ta bilinen onaylı kredi tutarı olup olmadığını öğrenmek isteyen kişilerin internet şubesi kullanıcı adı ve şifresi ile hesaplarına giriş yaparak krediler bölümünden hazır kredi tutarını kendi hesaplarına aktarmaktadır. Bunun dışında yapılan kredi başvurularında kredi onay süreci ise sadece bir iş günüdür. Özellikle de yüksek kredi notu ortalaması olan kişilerin kredi başvuruları birkaç saat içinde sonuçlandırılarak kredi kullandırım işlemleri tamamlanmaktadır.

Konut Kredisi Onay Süreci 

Konut kredisi kullanmak isteyen kişilerin banka tarafından aranan konut kredisi şartları için uygunluğunun bulunması durumunda konut kredisi onay süreci kısalmaktadır. Burada “konut kredisi kaç günde çıkar?” sorusunun yanıtı aslında konut kredisi ekspertiz işlemine bağlı olarak verilmektedir. Ancak genelde bankalar en geç 4-5 iş günü içerisinde konut kredisi kullandırımını tamamlayarak kredi onayı vermektedir.