Kredi Notunuzu Öğrenin

Kredi notunuzu hızlı ve kolay bir şekilde öğrenmeniz mümkündür. Kredi notunuz pek çok açıdan onu öğrenmenizi gerektiren gerekçeler taşır. Kredi notunuzu nasıl öğreneceğinizi bilmiyorsanız yazımızı okuyun.

Kredi notu herkes için önem arz eder. Ancak elbette finans piyasalarıyla çok haşır neşir olan ve yatırım dünyasının içinde olan kişiler için taşıdığı önem çok daha fazladır. Yine de kredi ya da kredi kartı başvurusu yapacağınız zaman kredi notunuzun önemini kavrarsınız. Ayrıca son zamanlarda artık akıllı telefonlara kredi kartına taksit yapılmadığı için müşterilerin kredi notları sorgulanmakta ve buna göre akıllı telefon verilmektedir. İşte tüm bu sebepler kredi notunuzu öğrenmenizi ve hatta onu takip etmenizi gerektirmektedir. Kredi notunuzu öğrenmenin birkaç yolu vardır. Yazımızın devamında bu yollardı açıklayacağız.

Kredi notunuzu öğrenmenizi sağlayan öncelikli platform, Kredi Kayıt Bürosu (KKB) tarafından oluşturulan Findeks platformudur. Bu platform sayesinde hem kredi notunuzu çok hızlı ve kolay bir şekilde öğrenebilir hem de aylık risk raporlarınızı alabilirsiniz. Üstelik finans dünyasındaki konumunuzu da bu platformdan aylık olarak alacağınız paketlerle öğrenmeniz mümkündür. Findeks platformu, Kredi Kayıt Bürosu (KKB) tarafından herkesin hizmet alabileceği şekilde oluşturulmuştur.

Yani tüm vatandaşlar bu sisteme kayıt olarak kredi notlarını öğrenebilir ve risk raporlarını alabilirler. Üstelik bu platformun mobil uygulamaları da mevcuttur. Findeks kredi notunuzu öğrenmek için öncelikle Findeks web sitesine girerek üye olmalısınız. Üye olmanız için tüm bilglerinizin güncel olması gerekir. T.C. kimlik numaranız ve bankalarda kayıtlı olan güncel cep telefonu numaranızla üyelik oluşturabilirsiniz Ancak kredi  notunuzu öğrenmeki risk raporunuzu almak ve aylık paketlerden yararlanmak için ücret ödemeniz gerekmektedir.

Sadece kredi notunuzu öğrenmek için 4,00 TL ödemelisiniz. Diğer hizmetlerin ücretleri de çok yüksek değildir. Tutarlar seçtiğiniz paketin kapsamına göre değişiklik göstermektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR :   Bankalardan Kredi Alamıyorum

Kredi notunuzu öğrenmenin ve risk raporunuzu edinmenin diğer bir yolu da bankaların sunduğu hizmetlerden yararlanmaktır. Bazı bankalar mobil uygulamalarından ya da internet bankacılığından kredi notunuzu öğrenmenize olanak tanımaktadırlar. Bunun yanı sıra bazı bankalar da Findeks hizmet paketlerini müşterilerine belirli tutarlarda sunabilmektedirler.

CEVAP VER

Lütfen yorum yapınız.
Lütfen adınızınızı giriniz.