Bankalardan kredi kullanmanın yanı sıra artık kredi notu pek çok işlemde başvuruların değerlendirilmesinde dikkate alınan ilk veri olarak dikkat çekmektedir. Bu nedenle kişinin finansal açıdan başarılı görünmesi için kredi notunun mümkün olan en yüksek seviyede tutulması gerekir. Kredi notu puan tablosuna göre iyi kredi notu ortalamasına sahip olmak isteyen kişilerin kredi puanı en az 1500 puan seviyesinde olmalıdır.

En Yüksek Kredi Notu Kaçtır?

Findeks kredi notu tablosu içerisinde en yüksek kredi notu aralığı olarak 1900 puan uygulanmaktadır. Kredi notu 1700 ve 1900 puan arasında olan kişilerin çok iyi kredi notu olduğu kabul edilir.

Kredi notu 1500 ve 1700 seviyesinde olan kişilerin ise iyi kredi notu aralığında olduğu görülmektedir. Kredi puanı 1500 ve üzerinde ise bu durumda kişi hem kolay kredi onayı almakta hem de yüksek tutarlı krediler için çok daha kolay bir şekilde kredi kulalnma imkanına sahiptir.

Kredi Notuna Göre Kredi Veren Bankalar 

Günümüzde bankalar artık yeni yapılan uygulamalar sonucunda kredi notuna göre faiz oranları belirlemekte olup özellikle de ING Bank bu alanda öncü olan bankalar arasında bulunmaktadır.

Yapılan kampanyalara bağlı olarak yüksek kredi notu olan kişilere daha düşük ihtiyaç kredisi faiz oranları uygulanırken düşük kredi notu olan kişilerin ise kredi riski yüksek olduğu için daha yüksek kredi faiz oranları ile kredi kullanımlarına izin verilmektedir. Düşük kredi notuna göre kredi veren bankalarda bulunmakta olup burada önemli olan kişinin kolay kredi veren bankalar üzerinden kredi başvuru formu doldurmasıdır.