Bankalardan ilk kez kredi kullanmak isteyen kişilerin yaşadıkları en büyük sıkıntılardan biri de sıfır kredi notu ortalamalarının bulunmasıdır. Bunun nedeni bankanın değerlendirecek hiçbir veriye sahip olmaması ve müşterisinin kredi notunu bu nedenle sıfır olarak kabul etmesidir.

Buna ek olarak kara listeye girmek ya da sürekli olarak kredi ve kredi kartı ödemelerinde gecikmeye düşmekte kredi notunu sürekli olarak düşürerek sıfıra yaklaştırmaktadır. Sıfır kredi notu olan kişilerin kesinlikle bankalardan kredi kullanması ya da kredi kartı onayı alması mümkün değildir. Bunun için kredi notunun uygun seviyeye yükseltilmesi gerekir.

Kredi kullanmak istiyorum diyen ya da kredi kartı almaya çalışan kişilerin bu nedenle ilk olarak kredi notu sorgulaması yapması gerekir. Bu sorgulama sonucunda “kredi notum sıfır” diyen kişilerin onay alabilmek adına kredi notu yükseltme teknikleri uygulamaları ve notlarını yükseltmeye çalışmaları önerilir. Bunun ardından kredi onayı alınması mümkündür.

Kredi notunu yükseltmek için ilk atmanız gereken adım bankada bir hesabınız bulunmuyor ise bankada hesap açtırmak ve bu hesap için bankamatik kartı başvurusuna bulunmak olmalıdır. Kredi kartı gibiymiş gibi bu kartı tüm alışverişlerinizde kullanmanız, tüm nakit akışınızı bu hesap üzerinden gerçekleştirmeniz bankaya performansınızı gösterebilmeniz açısından çok önemlidir.