Kredi notumu öğrenmek istiyorum diyen pek çok kişi bu sorgulamayı ücretsiz olarak yapmak istemektedir. Ancak ücretsiz kredi notu sorgulaması tek bir istisna dışında kesinlikle mümkün değildir. Bu da ilk kredi notu sorgulaması yapacak olan kişilere sadece bir defa sunulan ücretsiz Findeks kredi notu sorgulaması hizmetidir.

Bunun için ilk olarak kredi notunu öğrenmek isteyen kişinin Findeks internet sitesine üye olması gerekir. Üyelik işleminin ardından yapacağınız ilk kredi notu sorgulaması ücretsiz olarak gerçekleştirilir. Ancak ikinci ve sonrasında yapılacak olan her kredi notu sorgulaması için mutlaka belirli bir ücret ödenmesi gerekir. Bu ücret Findeks internet sitesi üzerinden yapılan sorgulamalar için 4.50 liradır.

Diğer yöntemlerle gerçekleştirilen kredi notu öğrenme ücretleri ise kullanılan sorgulama kanalına bağlı olarak belirlenmektedir. Örneğin SMS kredi notu sorgulaması yapan kişilerden 9 lira tahsil edilmekte olup bankalardan kredi notu sorgulaması için de daha farklı tutarlar talep edilmektedir. Günümüzde kredi başvuru formu doldurmadan önce kredi kullanmak istiyorum diyen kişilerin mutlaka kredi notu sorgulaması yapmaları ve kredi notu ortalamalarına göre kredi başvuru sürecini yönetmeleri gerekmektedir.