Kredi notumu öğrenmek istiyorum diyen kişilerin uygulayabilecekleri farklı pek çok yöntem bulunmakta olup ücretsiz kredi notu öğrenme işlemi sadece tek bir kanal üzerinden gerçekleştirilebilmektedir.

Findeks Kredi Notu Sorgulama Ücretsiz 

İlk kez kredi notu öğrenme hizmetinden yararlanmak isteyen kişilerin kullanabilecekleri yöntemlerden biri de Findeks internet sitesi üzerinden kredi notu sorgulaması yapmaktır. Ancak ücretsiz Findeks kredi notu sorgulama hizmetinden yararlanmak isteyen kişilerin kesinlikle ilk kez kredi notu sorgulaması yapması gerekir. Sonrasında yapılan her sorgulama için ise Findeks kredi notu sorgulama ücreti talep edilir.

SMS Kredi Notu Sorgulama 

Kredi notunu öğrenmek isteyen kişilerin kullanabilecekleri en kolay kredi notu sorgulama yöntemi SMS sorgulaması yapılmasıdır. Bunun için kişinin Avea ya da Turkcell hatta sahip olan cep telefonlarının kısa mesaj bölümünden kimlik numaralarını yazıp ardından 4 haneli doğum yıllarını da ekleyerek oluşturdukları bu kısa mesajı 1122 numarasına göndermeleri yeterlidir. Bu işlem için ödenecek olan kredi notu sorgulama ücreti 9 liradır.

Kredi Notunu Ücretsiz Öğrenmek Mümkün Mü?

Ücretsiz kredi notumu öğrenmek istiyorum diyen kişilerin kullanabilecekleri tek yöntem Findeks internet sitesi üzerinden yapılan ilk kredi notu sorgulaması hizmetidir. Bunun dışında başka hiçbir şekilde kredi notu sorgulama ücretsiz olarak yapılamaz. Size ücretsiz kredi notu öğrenme hizmeti sunduğunu söyleyen hiçbir site, firma ya da kişi ile kişisel bilgilerinizi paylaşmamanız dolandırıcılara karşı korunmanız açısından çok önemlidir.