Kredi notunu öğrenmek isteyen kişilerin kullanabilecekleri farklı pek çok yöntem bulunmaktadır. Bunlar arasında ilki hiç şüphesiz Findeks kredi notu sorgulama hizmetinden yararlanmaktır. Kredi Kayıt Bürosu tarafından kurulan Findeks son derece kapsamlı bir finansal hizmet platformudur. Bankaların kurduğu özel bir platform olduğu için bu platform üzerinden öğrenilen kredi notu son derece güvenilirdir.

Findeks kredi notu öğrenme ücreti en düşük paket için sadece 4.5 TL+KDV olarak uygulanmaktadır. Ücretsiz kredi notu öğrenme işlemleri de yapılmakta olup ne yazık ki bu tip hizmetlerden yararlanırken son derece dikkat edilmesi gerekir. Çünkü sorgulama için sizden kimlik numarası gibi son derece özel pek çok bilgi talep edilmekte olup bu bilgiler kötü amaçlı olarak ta kullanılabilmektedir. Yine kredi notu sorgulama hizmetleri için bağımsız kullanıcıların mali verilere erişim imkanları sınırlı olacağı için kesin bir bilgi edinilmesi de imkansızdır.

Bir diğer yöntem ise bankalardan kredi notu öğrenilmesidir. Bugün Akbank kredi notu ve Yapı Kredi kredi notu gibi pek çok banka düşük ücretler ile tek bir kısa mesaj gönderilerek kredi notunun öğrenilmesini sağlamaktadır. Gerçek ve doğru kredi notu öğrenme işlemlerinin yapılması için kredi notu sorgulama hizmetinin mümkün olduğunca Findeks internet sitesi ya da bankalar üzerinden yapılaması önerilir.