Sıfır kredi notu ortalaması en düşük kredi notu puanı olarak kabul edilirken sıfırdan başlayan bu not ortalaması yükseldikçe kişinin bankalardan kredi kullanması da kolaylaşmaktadır. Bu nedenle kredi notunun mümkün olan en yüksek seviyede tutulmaya çalışılması çok önemlidir.

En Yüksek Kredi Notu Puanı Kaçtır?

En yüksek kredi skoru 1900 puan sınırından ulaşmaktadır. Yani hem kişisel hem ticari kullanıcıların erişebilecekleri en yüksek kredi notu puanı 1900 puandır. Findeks en yüksek kredi notu puanını her zaman için ödemelerini düzenli yapan kişilerden yana kullanmakta olup yine burada hesaplama yapılan kişinin kredi kullana oranları, kredi kartı limitleri ve aylık geliri gibi farklı pek çok etkende önemli birer belirleyen olarak kabul edilmektedir.

Kredi Notu Kaç Olmalı?

Aslında kredi notunun kaç olduğu bankalar için kredi onay sürecinde çok önemli bir veri olarak kabul edilmekle beraber yine kredi faiz oranları için de referans noktası olarak kabul edilmektedir. Çünkü düşük kredi notu ortalaması olan kişiler bankalar tarafından riski yüksek olan müşteriler olarak görüldükleri için daha yüksek kazanç sağlanması durumunda kredi kullanımına sıcak bakılmaktadır. Kolay kredi kullanmak istiyorum diyen kişilerin kredi notu ortalaması en az 1500 puan ve üzerinde olmalıdır.