Günümüzde bankalar artık müşterilerinin yapmış oldukları kredi başvurularını değerlendirirken ilk olarak kredi notu sorgulaması yapmaktadır. Bazı bankalar yüksek kredi notu ortalaması şartı ararken bazı bankalar ise düşük kredi notuna kredi onayı verebilmektedir. Peki, kredi notuna bakmayan bankalar da var mıdır?

Kolay Kredi Veren Bankalar 

Öncelikle tüm bankaların kredi notu sorgulaması yaptığı bilinmelidir. Ancak bazı bankalar düşük kredi notuna kredi onayı verirken bazı bankalar da ise kredi onayı alınabilmesi için yüksek kredi notu ortalaması şartı aranmaktadır. Bu nedenle kredi başvuru formu doldurulmadan önce mutlaka kredi notu sorgulaması yapıması, kredi notunu öğrenerek buna göre kredi başvuru sürecini şekillendirmesi gerekmektedir.

Kredi notu öğrenme işleminin ardından düşük kredi notu ortalaması olduğunu öğrenen kişilerin mutlaka kolay kredi veren bankalar üzerinden kredi kullanması gerekmektedir. Düşük kredi notuna kredi veren bankalar arasında yer alan Aktif Bank N Kolay Kredi paketi, Burgan Bank, Finansbank, Odeabank ve ING Bank en kolay kredi veren bankalar sıralamasında ilk sıralarda yer almaktadır.

Kredi Notunun Sıfır Olması 

İlk kez kredi kullanacak ya da ilk kez kredi kartı alacak yani daha önce bankalardan kredili ürün kullanamayan kişilerin karşılaştıkları en büyük sorun sıfır kredi notu ortalamasıdır. Kişinin daha önce hiç kredili ürün kullanması durumunda sıfır kredi notu olduğu varsayılmakta olup bu durumda önce kredi notu yükseltme teknikleri uygulanarak not ortalamasının yukarı çekilmesi sağlanmalı ardından kredi başvuru formu doldurulmalıdır.