Düşük kredi notu olan kişilerin pek çoğu kredi notuna bakmadan kredi veren bankalar üzerinden kredi başvuru formu doldurmak istemektedir. Ancak bankaların yapılan tüm kredi başvurularında ilk değerlendirmeye aldıkları veri Findeks kredi notu ortalamasıdır. Yani kredi notu olmadan kredi değerlendirmesinde bulunan hiçbir banka olmamakla beraber düşük kredi notu ortalamasına rağmen kredi veren bankalar bulunmaktadır.

Kredi Notu Olmayana Kredi 

Kişinin kredi notu hesaplaması yapılarak not ortalamasının belirlenmesi için mutlaka bankalardan son 5 yıllık zaman dilimi içinde kredili ürünlerden birinin kullanılması gerekir. Çünkü hesaplamada bu ürünlerin kullanım sıklığı ile ödeme düzeni temel alınarak kredi puanı belirlenmektedir. Ortada böyle bir değerlendirmede kullanılacak bilginin bulunmaması neticesinde de kredi notu hesaplaması yapılamaz kişinin sıfır kredi notu ortalaması olduğu kabul edilir.

Kredi Notuna Bakmadan Kredi Veren Bankalar Hangisidir ?

Kredi Notuna Bakmadan Kredi Veren Bankalar Hangisidir ?

Kredi Notuna Bakmayan Bankalar 2016 – 2017

Kredi notuna bakmadan kredi kullanılmasını sağlayan bankalar aslında en kolay kredi veren bankalar olarak kabul edilmektedir. Bu bankalar kredi notu sorgulaması yapmakta olup yüksek riskli kredi notu ortalaması olan kişilere dahi kredi onayı verilebilmektedir. Burada önemli olan kişinin aylık geliri ile orantılı olan bir kredi limiti belirlemesi ve bankaya kredi borcu için düzenli ödemede bulunacağını kanıtlamasıdır.