Kredi notumu öğrenmek istiyorum diyen kişilerin kullanabilecekleri farklı pek çok yöntem bulunmakta olup bu yöntemlerin büyük bir bölümü belirli bir ücret karşılığında yapılmaktadır. “Kredi notumu ücretsiz nasıl öğrenirim?” diyen kişilerin kullanabilecekleri tek bir yöntem bulunmaktadır.

Findeks Kredi Notu Öğrenme

Ücretsiz kredi notu öğrenme hizmeti sadece ve sadece Findeks internet sitesi üzerinden yapılabilmektedir. Bu nedenle ücretsiz Findeks kredi notu sorgulaması yapmak isteyen kişilerin ilk olarak Findeks üyeliği için intenternet aracılığı ile kayıt işlemlerini tamamlamaları gerekmektedir.

Findeks üyelik işlemleri tamamen ücretsiz olup üyeliğin tamamlanabilmesi için bankaların internet şubesi için kullanılan bir cep telefonu numarasına sahip olmanız gerekmektedir. Üye olduktan sonra yapacağınız ilk kredi notu sorgulaması sistem tarafından ücretsiz olarak yapılmaktadır. Bundan sonra yapacağınız her yeni sorgulama ise ücretli olarak yapılacaktır.

Ücretsiz Kredi Notu Sorgulama Garanti

Kredi skorunu öğrenmek isteyen kişilerin kredi notunu sorgulama işlemlerini Garanti Bankası üzerinden yapmaları durumunda ücretsiz kredi notu sorgulama hizmetinden yararlanmaları kesinlikle mümkün değildir. Çünkü banka kredi notu sorgulaması için bankaların tümü ücret talep etmekte olup internet şubesinden yapılan sorgulamalarda da ücret alınmaktadır.

Kredi Skoru Sorgulama

Kredi notumu öğrenmek istiyorum diyen kişilerin kullanabilecekleri 3 temel yöntem bulunmaktadır. Bunlardan ilki Findeks kredi notu sistemi üzerinden üye olmaktır. Kişinin ilk kez kredi skoru sorgulaması yapması durumunda ücretsiz kredi notu sorgulama hizmeti verilmesine izin verilir. Buna ek olarak banka kredi notu sorgulama hizmeti ve SMS kredi notu öğrenme hizmetleri de bulunur.