Kredi notumu öğrenmek istiyorum diyen kişilerin kullanabilecekleri farklı pek çok yöntem bulunmaktadır. Bunlardan ilki ve en kolayı Findeks kredi notu sitesi üzerinden sorgulama yapmaktır. Ancak Findeks kredi notu sorgulama ücreti olarak 4,50 lira masraf talebinde bulunmaktadır. Ücretsiz kredi notu öğrenmek isteyen kişilerin ise kullanabilecekleri farklı yöntemler bulunmaktadır.

Ücretsiz kredi notu sorgulaması hizmetini verdiğini iddia eden siteler bulunmakta olup ancak bu sitelerin hiçbirin sadece kimlik numarası üzerinden bu tip kişisel bilgilere ulaşmaları mümkün değilidir. Kredi notu sorgulaması siteleri yine bu tip bilgileri sizden isteyebilmekte olup kesinlikle kişisel bilgilerinizi ikinci kişiler ile paylaşmamanız gönerilmektedir.

Ücretsiz Findeks kredi notu sorgulaması yapabilmek için kullanabileceğinizi bir diğer yöntem ise ilk kez kredi notumu öğrenmek istiyorum diyorsanız Findeks internet sitesi üzerinden sorgulamada bulunmaktır. Findeks ilk kez kredi notu öğrenen müşterilerine bir defaya mahsus olmak üzere kredi notu sorgulama hizmetinde bulunma imkanı sağlamaktadır.