Kredi notu ortalamasını bilmek kişinin yapacağı kredi başvurularında en büyük yol göstericisi olması nedeni ile çok önemlidir. Özellikle de kredi başvuru formu doldurmadan önce mutlaka kişinin kredi notu sorgulaması yapması ve bu not ortalamasına göre başvuruda bulunması çok önemlidir. Çünkü yapılacak her yanlış kredi başvurusu ve bu başvuruda alınacak olan her kredi red kararı bir sonraki kredi başvurunuzda kredi onayı almanızı daha da zorlaştıracaktır.

Kredi Notu Sorgulama

Kredi notumu öğrenmek istiyorum diyen kişilerin tek yapmaları gereken kredi notu sorgulama işlemidir. Bu işlem günümüzde Findeks internet sitesi üzerinden, cep telefonları operatörleri aracılığı ile ve bankaların internet şubelerinden yapılabilmektedir. Burada önemli olan kişinin kendisine en uygun olan yöntemi tercih etmesidir.

Findeks Kredi Notu Sorgulama

Findeks internet sitesi üzerinden yapabileceğiniz sorgulama işlemleriniz için tek yapmanız gereken ücretsiz Findeks üyeliği için hemen gerekli kayıt işlemlerinizi tamamlamaktır. Bu işlemi gerçekleştirmek için ise bankaların internet şubesi girişlerinde kullandığınız ya da bankalarda kayıtlı bulunan güncel bir cep telefonu numarasına sahip olmaktır.

Çünkü yapacağınız başvuru ve sonrasında Findeks sistemine yapacağınız her girişte bu telefon numarasına otomatik olarak doğrulama kodu gönderilmektedir. Findeks kredi notu öğrenme ücreti olarak 4.50 lira +KDV bedeli tahsil etmekte olup ücretsiz kredi notu sorgulama hizmeti ise sadece ilk kez kredi notu sorgulaması yapacak olan kişilere bir kerelik sunulmaktadır.