Kredi notumu öğrenmek istiyorum diyen kişilerin kullanabilecekleri pek çok yöntem bulunmaktadır. Bunlardan ilki ve tartışmasız en güvenilir olanı Findeks kredi notu sitesi üzerinden sorgulama yapmaktır. Zaten kredi notu sorgulaması Findeks sistemi üzerinden yapılmakta olup tercih edilen sorgulama yöntemi ne olursa olsun elde edilen sonuç aynı olacaktır.

Findeks Kredi Notu Öğrenme 

Kredi notumu öğrenmek istiyorum diyen kişilerin kullanabilecekleri yöntemlerden biride Findeks kredi notu sorgulama sitesi üzerinden üye olarak sorgulama yapmaktır. Üstelik bu site üzerinden yapılacak olan sorgulamalarda ilk kez kredi notu sorgulaması yapan kişilere ücretsiz kredi notu sorgulama hizmeti de verilmektedir. Bu hizmetten yararlanmak için Findeks üyelik başvurusu yapılması yeterlidir.

Üyelik için Findeks internet sitesi üzerinden “üye olmak istiyorum” linkini tıkladıktan sonra açılan pencereden kimlik numaranız ve sizden istenilen kişisel bilgilerinizi eksiksiz olarak girmeniz yeterlidir. Ancak sisteme üyelik kaydınızı tamamlamak için mutlaka bankalarda kayıtlı olan bir cep telefonu numaranızın bulunması gerekir.

SMS Kredi Notu Sorgulama 

Turkcell kredi notu sorgulama ve Avea kredi notu sorgulama sistemleri üzerinden gerçekleştirebileceğiniz cep telefonundan kredi notu öğrenme hizmetlerinden yararlanmak için bu hatları kullandığınız bir cep telefonunuzun olması yeterlidir. Kredi notu öğrenme SMS işleminden yararlanmak için cep telefonunuzun kısa mesaj bölümünden kimlik numaranızı ve doğum senenizi 4 rakamlı olarak yazıp 1122 numarasına kısa mesaj göndermeniz yeterlidir.