Kredi başvurusunda bulunmak isteyen herkesin kredi başvuru formu doldurmadan önce mutlaka kredi notu sorgulaması yapmaları gerekir. Çünkü kişinin sahip olduğu kredi skoru ortalaması aynı zamanda kredi kullanıp kullanamayacağını kesin olarak ortaya koymaktadır. Kredi notumu bilmiyorum diyen kişilerin kredi notu sorgulaması yapmaları yeterli olacaktır.

Findeks Kredi Notu Sorgulama 

Kredi notu sorgulaması için kullanabileceğiniz ilk yöntem aynı zamanda kredi notu sistemini kuran kuruluş olan Findeks internet sitesi üzerinden hizmet almanız mümkündür. Findeks üyeliği tamamen ücretsiz olarak sunulan bir hizmet olup üyelik işlemlerini tamamlayan kişilerin yapacakları ilk kredi notu sorgulaması hizmetinden de ücretsiz olarak yararlanılmasına izin verilmektedir. Zaten ücretsiz kredi notu sorgulaması sadece bu şekilde bir kerelik yapılabilmektedir.

SMS İle Kredi Notu Öğrenme 

Vodafone ve Turkcell cep telefonu hatlarına sahip olan kişilere sunulan bu haktan yararlanmak isteyen kişilerin sorgulama yapacakları cep telefonunun kısa mesaj bölümünden kimlik numarası ile ardından bir boşluk bırakarak doğum yıllarını da yazarar oluşturdukları bu mesajı 1122 telefon numarasına gönderilmesi yeterlidir.

Bankadan Kredi Notu Öğrenme 

Bankadan kredi notumu öğrenmek istiyorum diyen kişilerin bankanın internet şubesi üzerinden krediler alanından not sorgulaması yapmaları gerekmektedir.