Kredi notunuzu kontrol altına almak istiyorsanız yapmanız gereken işlemler vardır. Kredi notunuzu nasıl kontrol altına alabileceğinizi öğrenmek için yazımıza göz atın.

Kredi notunuzu kontrol altına almanız sizin kendinize güveninizi artıracağı gibi bankadan istediğiniz kredi tutarını alabilmenizi de sağlar. Bankadan istediğiniz kadar vadeli, düşük faizli kredi alabilmeniz kredi notunuzun üstünde hakimiyet kurmanızı başarmanıza bağlıdır. Kredi notunuzun size hakim olmasının yerine sizin kredi notunuza hakim olmanız önemli ve gereklidir.

Kredi Notunuzu Kontrol Altına Almanız Gerekli Midir?

Kredi notunuzu kontrol altına almanız gereklidir. Çünkü kredi notunuzu yükseltmeniz yetmez. Notunuzu yükselttikten sonra aynı zamanda onu yükselttiğiniz seviyede yani aynı seviyede tutmanız şarttır. Bunu yaptığınız zaman kredi notunuz hep aynı düzeyde sabit olarak kalabilir. Bu da sizin bankalardan istediğiniz kredili ürünü alabilmenizi sağlar.

Kredi notunuzu kontrol altına almanız için zaten kredi notunuzu etkileyen tüm unsurları bilmeniz şarttır. Bu unsurları bilerek kredi notunuzu kontrol aldığınız zaman zaten kredi notunuzun düşmesi pek mümkün olmayacaktır. Her zaman aynı düzeyde bulunan bir kredi notu da sizin kararlı bir müşteri olduğunuzu ve güvenilir bir müşteri olduğunuzu gösterecektir.

Kredi Notu Nasıl Kontrol Altına Alınır?

Kredi notunu kontrol altına almak ödeme alışkanlıklarınızı düzenlediğiniz takdirde pek zor değildir. Ödeme alışkanlıklarınızı yoluna koyduğunuzda ve düzenlediğinizde zaten kredi notunuz da bu düzene olumlu tepki verecektir. Kredi notunuzu kontrol altına almanızın birkaç yolu vardır. Bu yollardan istediğiniz birini seçebilirsiniz.

Kredi notunuzu kontrol altına almak istediğinizde bunu yapabilmenizin üç yolu vardır. Bunları şu şekilde sıralamamız mümkündür:

Kredi notunuzu kendi imkânlarınızla kontrol altına alabilirsiniz.

Eğer isterseniz siz kendi araştırmalarınız ve edindiğiniz bilgiler doğrultusunda kredi notunuzu kontrol altına alabilirsiniz. Findeks websitesinde kredi notunu etkileyen etmenler ve dikkat etmeniz gereken unsurlar konusunda bilgilendirici yazılar vardır. Bunları okuyup gerekli bilgileri edindiğinizde kredi notunuz da çok düşük değilse zaman içinde kredi notunuzu yükseltebilir ve kontrol edebilirsiniz. Kredi notunuz çok düşükse ve bir uzmandan yardım almaya ihtiyaç duyuyorsanız diğer iki seçeneğimizi incelemelisiniz.

Kredi notunuzu Findeks Not Danışmanım ile kontrol altına alabilirsiniz. 

Kredi notunuz çok düşükse ve kredi notunuzu hem yükseltmek hem de belli bir seviyede tutmak için bir uzmana ihtiyaç duyuyorsanız Findeks Not Danışmanım hizmetinden yararlanabilirsiniz. Findeks Not Danışmanım hizmeti ücretlidir. Ancak Findeks platformuna üye olduğunuzda ve üyelik paketi aldığınızda daha düşük ücretler karşılığında iyi hizmetler almanız mümkündür. Findeks’in uzman not danışmanları size çağrı merkezi temsilcilerinin yaptığı gibi telefonla danışmanlık hizmeti vereceklerdir.

Kredi notunuzu çeşitli danışmanlık şirketleri aracılığıyla kontrol altına alabilirsiniz. 

Kredi notunuzu kontrol altına almak için çeşitli danışmanlık şirketlerinin verdiği kredi notu danışmanlık hizmetlerini alarak da kontrol altına almanız mümkündür. Bunun için iyi bir danışmanlık şirketi bulmalı ve şirketle bir anlaşma yapmalısınız.