Kredi notunu yükseltmek başta kredi onayı alınmasını kolaylaştırması olmak üzere pek çok konuda kolaylık sağlamaktadır. Günümüzde artık ihtiyaç kredisi faiz oranları bile kredi başvuru formu dolduran kişinin kredi skoru ortalamasına bağlı olarak belirlenmektedir. Bu nedenle kredi notunu yükseltmek çok önemlidir ve bunu yapabileceğiniz farklı pek çok yol bulunmaktadır.

Kredi notunu yükseltmek için uygulayabileceğiniz en basit yöntem kredi kartınızı 3 ay üst üste full kullanmak ve sonunda kredi kartı son ödeme tarihi geldiği zaman tam olarak ödemektir. Bu şekilde borcun tamamen ödenmesi halinde banka güvenirliğiniz konusunda daha emin olarak kredi notunuzu arttıracaktır. Buna ek olarak kullandığınız kredi borçları var ise bunları kapatmanız, kredi kartı ekstresi borcunuzun tamamını ödemediyseniz kalan tutarı tamamen ödemeniz, aylık gelir tutarınızı yükseltmeniz ya da aylık sigortalı olduğunuz süreyi arttırmanız da kredi notunuzu yükseltmenizi sağlayacaktır.

Yine banka hesabı açtırmak ve bu hesap üzerinden işlemlerde bulunmak, banka hesabında vadeli ya da vadesiz mevduat hesapları ve yatırım hesapları olabilir para tutmak, kredi kartı kullanmak ancak kullandığı kredi kartının ödemelerini mutlaka son ödeme tarihlerinde yaparak borcunu düzenli ödemek kredi notunu yükseltmek için kullanılabilecek önemli kriterler arasında bulunmaktadır.