Kredi Notum Neden Görünmüyor?

Borsa Ne İşe Yarar?

Kredi notunuz görünmüyorsa bunun tek sebebi vardır. Kredi notunuz yoktur yani oluşmamıştır. Kredi notunuzun neden oluşmadığını ve görünmediğini yazımızı okuyarak öğrenebilirsiniz. 

Kredi notu bankalarla aranızdaki ilişkilerin iyi ya da kötü şekilde oluşması için gerekli bir unsurdur. Kredi notu hem ortaklık kurarken hem de işinizi kurarken ihtiyacınız olan en önemli göstergedir. Hatta ev kiralarken bile ev sahibi kiracının kredi notunu öğrenmek isteyebilmektedir. Bu nedenle kredi notunuzu sorgulamak ve öğrenmek istersiniz. Zaten kredi notunuzu mümkünse her ay sorgulamanız gerekir.

Kredi Notu Neden Görünmez?

Kredi notunuzu sorguladığınız zaman eğer kredi notunuz görünmezse kredi notunuz oluşmamış demektir. Kredi notunuzun görünmemesinin nedeni henüz oluşmamış olmasıdır. Kredi notunuzun oluşmaması notunuzun oluşması için gerekli verilerin olmadığını gösterir. Yani kredi notunuzun oluşması için bankalardan kredili ürün almamışsınız demektir.

Kredi notunuzu sorguladığınız zaman eğer kredi notunuz görünmezse telaşa kapılmamalısınız. Kredi notunuzun çok düşük görünmesinden ya da kara listeye girip dibe vurmasını görmenizden ise kredi notunuzun olmadığını görmeniz daha iyidir. Çünkü kredi notunuzun oluşması için yapmanız gereken çalışmalar kredi notunuzun yükselmesi için yapmanız gereken çalışmalara göre çok daha kolaydır.

Kredi Notunuz Görünmüyorsa Ne Yapmalısınız?

Kredi notunuz görünmüyorsa yapmanız gerekenler pek zor değildir. Yapmanız gerekenler bankadan kredili ürün almak ve bunları etkili şekilde kullanmak kadar kolaydır. Burada dikkat etmeniz gereken şey kredi notunuzun yüksek oluşmasını sağlamaktır. Yani kredi notunuzun oluşması için çok güzel, düzgün veriler vermektir.

Kredi notunuz sizin ödeme alışkanlıklarınıza göre oluşur. Düzgün ödeme alışkanlıkları şeklinde veriler verirseniz kredi notunuz yüksek seviyede oluşur. Ancak düzgün olmayan ve olumsuz ödeme alışkanlıkları oluşturursanız kredi notunuz düşük seviyede oluşacaktır. Bu da çalışmalarınızın pek doğru olmadığı anlamına gelir. Bu nedenle öncelikle alacağınız kredili ürünü doğru bir şekilde kullanacağınızdan emin olmalısınız.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR :   Asgari Ücret İle Çalışıyorum, Ne Kadar Kredi Kullanabilirim?

Kredi Notunuzun Oluşmasını Sağlayacak Yöntemler

Kredi notunuzun oluşması için bankalardan kredili ürün almalısınız. Ancak bunlardan hangisini alacağınızı ve bu ürünleri nasıl kullanacağınızı çok iyi bilmelisiniz. Yazımızın devamında hangi kredili ürünleri alabileceğinize ve kullanabileceğinize dair ipuçları verdik.

Bankadan düşük limitli bir kredi kartı alabilir ve bunu en az üç ay boyunca yoğun bir şekilde kullanabilirsiniz. Daha önce kredi kartı almadığınız için, kredi kullanmadığınız için ya da otomatik ödeme talimatı vermediğiniz için kredi notunuz oluşmamıştır. Bankadan alacağınız kartın düşük limitli olması ufak adımlarla kredi kartı kullanmaya başlamanız için gereklidir. Bu kartınızı kullandığınız dönemde gelen ekstre borcununu tamamını ödemeniz kredi notunuzun yüksek seviyede oluşmasını sağlar.

Bankadaki hesabınızdan otomatik ödeme talimatı vermeniz kredi notunuzu olumlu şekilde etkileyecektir. Dikkat etmeniz gereken husus hesabınızda ödeme talimatlarının başarılı şekilde gerçekleştirilmesine yetecek kadar bakiyenizin olmasıdır. Gerekli ve yeterli bakiyeniz yoksa otomatik ödeme talimatı vermenizin bir anlamı yoktur.

CEVAP VER

Lütfen yorum yapınız.
Lütfen adınızınızı giriniz.