Özellikle de yüksek tutarlı kredi kullanmak ya da uzun vadeli kredi çekmek isteyen kişilerin kredi notu ortalamaları daha da önemli bir hale gelmektedir. Yapılan kredi başvurularının sonuçlandırılması aşamasında bu nedenle kredi notu ortalaması çok büyük bir öneme sahiptir. Kredi notumu öğrenmek istiyorum diyen kişilerin kullanabilecekleri pek çok yöntem bulunmaktadır.

Bunlardan ilki Findeks kredi notu sitesi üzerinden kredi notu sorgulaması yapmaktır. Bunun için Findeks internet sitesi üzerinden işlemlerinizi çok kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Üstelik ilk kez kredi notunu öğrenmek için başvuruda bulunan kişilere ücretsiz kredi notu öğrenme fırsatı da verilmektedir. Buna ek olarak bankaların internet şubesi üzerinden de kredi risk raporu edinerek kredi notu ortalaması öğrenilmesine olanak sağlanmaktadır.

Findeks internet sitesi üzerinden yapılan kredi notu öğrenme işlemlerinde tahsil edilen Findeks kredi notu ücreti olarak 4.50 lira tahsil edilirken bankalardan yapılan işlemlerde ise ücret 12 lira ile 8 lira arasında değişmektedir. SMS ile kredi notu öğrenmek isteyen kişilere Avea kredi notu öğrenme ve Turkcell kredi notu öğrenme hizmetleri verilmekte olup bu kanallardan yapılan sorgulamalarda ise tahsil edilen ücret çok daha yüksektir.