Kredi kullanmak isteyen kişilerin bankalardan kredi onayı alabilmeleri için belirli kriterlere sahip olması gerekir. Bunlardan biride kredi notu ortalamasıdır. Kolay kredi kullanmak için kişinin iyi kredi notu ortalaması bulunması gerekirken düşük kredi notuna kredi veren bankalarda bulunmaktadır.

Kolay Kredi Veren Bankalar 

Bazı bankalardan kredi kullanmak daha kolay olurken bazı bankalardan kredi onayı almak ise son derece zordur. Bu nedenle kişinin kredi notu ortalamasına göre kredi başvurusunu şekillendirmesi gerekir. Yüksek kredi notu ortalaması olarak kabul edilen kredi notu 1500  ve 1900 puan arasında olan kişilerin kredi onayı almaları çok daha kolay olduğu için en kolay kredi veren bankalar yerine en uygun kredi veren bankalar arasından seçimde bulunmaları önerilir. Düşük kredi notuna kredi verenler arasında Fibabanka, Odeabank, ING Bank, Aktif Bank ve Finansbank yer almaktadır.

Kolay Kredi Almak 

Kolay kredi almak isteyen kişilerin yüksek kredi notu ortalamasına sahip olması gerekir. Bankadan kredi kullanmak istiyorum diyen kişilerin bu nedenle kredi notu 1500 ve üzerinde bir not ortalamasına sahip olmaları gerekir. Aksi durumda kredi onayı alınması zorlaşır. Kredi notu 1300 ve üzerinde olan kişilerin ise az riskli kredi notu ortalaması olduğu için kredi başvurusunda maaşa göre kredi başvurusunda bulunmaları gerekir. Aksi halde kredi reddi alınması kaçınılmazdır.