Kredi Notum Düşük Taşıt Kredisi Kullanabilir Miyim?

Borsa Ne İşe Yarar?

Düşük kredi notu ortalaması ne yazık ki aynı zamanda çok zor bir şekilde kredi kullanılması anlamına gelmektedir. Bu nedenle kredi kullanmak isteyen kişilerin kredi notu ortalamalarına daha fazla özen göstermeleri gerekir. Özellikle de konut kredisi ve taşıt kredisi gibi yüksek tutarlı olan kredi paketlerinde kredi notu ortalaması daha da fazla önem kazanmaktadır.

Kredi notu düşük olan kişilerin yüksek tutarlı taşıt kredisi kullanmaları ne yazık ki zorlaşmaktadır. Bu nedenle ya taşıt kredisi başvuru formu doldurmadan önce kredi notunu yükseltmek için bazı girişimlerde bulunulmalı ya da kişi kefil göstererek taşıt kredisi kullanma yoluna gitmelidir. Aksi durumlarda kredi onayı alınması zorlaşır ki kredi başvurusunun reddedilmesi ne yazık ki kredi notu ortalamasının biraz daha düşmesi anlamına gelir.

Taşıt kredisi onayı alabilmek için kişinin belgelenebilir aylık gelir tutarı da çok önemlidir. Kişinin belgelenebilir aylık gelir tutarı 4 bin lira ise ve kişi aylık ödemesi bin liraya kadar olan bir taşıt kredisi için başvuruda bulunuyor ise bu durumda konut kredisi onayı alması çok daha kolay olacaktır. Yine aynı şekilde kişinin kendi kredi notu ortalaması düşük olsa dahi kredi ortalaması çok yüksek olan bir kefil göstermesi de kredi onayı almasını sağlayacaktır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR :   Yasal Takipte Olanlara Kredi Veren Bankalar

CEVAP VER

Lütfen yorum yapınız.
Lütfen adınızınızı giriniz.